Tatuaż na plecach: wszystko, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji. Pomysły na wzór

Wzmacniające serum do brwi i rzęs LASH&BROW, Cashmere, cena: 39,90 zł fot. Materiały prasowe
Tatuaż na plecach to popularne zdobienie. Plecy to idealne miejsce na tatuaż. Możemy zdecydować się na małe, delikatne zdobienie lub efektowny, duży wzór. Jeśli w przyszłości rysunek nam się znudzi, łatwo go można ukryć. Dowiedz się, czy tatuaż na plecach boli i na co zwrócić uwagę podczas wizyty w salonie.
Joanna Futkowska / 03.03.2023 07:45
Wzmacniające serum do brwi i rzęs LASH&BROW, Cashmere, cena: 39,90 zł fot. Materiały prasowe

Tatuaże na plecach nie wychodzą z mody. Tatuaże są sztuką i sposobem na pokazanie swojej indywidualności. Są dostępne w różnych stylach — od klasycznych czarno-szarych wzorów po kolorowe dzieła sztuki. Jednym z najpopularniejszych miejsc na zdobienie są plecy. Mamy tam dużo miejsca do zabawy, dzięki czemu możemy wytatuować praktycznie wszystko.

Spis treści:

  1. Czy tatuaż na plecach boli? 
  2. Tatuaż na plecach - popularne miejsca i wzory 
  3. Duży tatuaż na plecach - modne wzory 
  4. Tatuaż na plecach - skąd czerpać inspiracje?
  5. Tatuaż na plecach - na co uważać podczas wizyty w salonie?

Czy tatuaż na plecach boli? 

Tatuaż na plecach boli, ale mniej niż na stopie czy żebrach, czyli tam, gdzie skóra jest w bezpośrednim sąsiedztwie kości. Na plecach nie ma tak wielu zakończeń nerwowych, a warstwa tkanki tłuszczowej dodatkowo je chroni. Jedynym miejscem na plecach, gdzie tatuaż może być bardziej bolesny, jest linia wzdłuż kręgosłupa.

Gdzie najbardziej boli tatuaż? 11 najbardziej czułych miejsc na ciele

Tatuaż na plecach - popularne miejsca i wzory 

Do najpopularniejszych miejsc na plecach, które kobiety ozdabiają tatuażami, należą kark i łopatki. Królują tu delikatne wzory – piórka, ptaki, senstencje, dmuchawce, kwiaty i pnącza przechodzące przez łopatkę w stronę karku. Pojawiają się również elementy kultury etnicznej (np. łapacze snów Indian z Ameryki Północnej).

 

Duży tatuaż na plecach - modne wzory 

Duży tatuaż na plecach robi wrażenie. Powinien być wykonany precyzyjnie, zachwycać rysunkiem i kolorem. Do często wybieranych motywów należą kwiaty, ptaki, motywy inspirowane naturą, ale również abstrakcyjne i graficzne. Częstym tematem są też motywy etniczne, techniczne, misterne ornamenty (np. koronki) czy funeralne (czaszki, kości, krzyże).

Stworzenie takiego skomplikowanego tatuażu zajmuje długie godziny. Jak długie, zależy od odporności na ból tatuowanego, bo nie każdy potrafi wytrzymać kilkugodzinną sesję nawet w mniej bolesnym miejscu. Dlatego wykonanie bardzo skomplikowanego tatuażu zazwyczaj wymaga kilku podejść. Każda sesja trwa kilka godzin i jest dosyć kosztowna (cena jednej od 500-1000 zł).

Znaczenie tatuaży: symbolika 8 najpopularniejszych wzorów

Tatuaż na plecach - skąd czerpać inspiracje?

Jeśli jesteś już zdecydowana na wykonanie tatuażu, pora na decyzję, jaki powinien być. Skąd wziąć pomysły?

  • Możesz sama wybrać wzór, szukając inspiracji w albumach o sztuce i designie. Drobne detale wypatrzone tam mogą być bardzo oryginalne.
  • Pomysłu możesz poszukać w Internecie (np. na Instagramie, Pintereście) lub oglądając portfolio prac tatuatorów.
  • Możesz też zamówić sobie wzór własnego tatuażu u projektanta. Przedstawić mu swój pomysł, omówić z nim kolorystykę, brać czynny udział w powstawaniu dzieła, konsultując postęp na bieżąco.

 

Tatuaż na plecach - na co uważać podczas wizyty w salonie?

Tatuaż musi być wykonany w higienicznych warunkach. Zaniedbanie tego może doprowadzić do zakażenia groźnymi chorobami (np. wirusowym zapaleniem wątroby typu C lub B, HIV). Zanim pozwolisz, by tatuator rozpoczął pracę, koniecznie sprawdź, czy będzie używał jednorazowych igieł, pojemników na tusz i rękawiczek. 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 21.09.2018

Czytaj więcej:5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim zrobisz tatuaż na szyi
Jak dbać o świeży tatuaż? Kilka praktycznych rad!

Redakcja poleca

REKLAMA