Tatuaż na plecach screen Instagram

Tatuaż na plecach - dlaczego warto go tam zrobić, pomysły na wzory

Plecy to idealne miejsce na tatuaż. Może być mały, duży, seksowny lub dyskretny.
Joanna Futkowska / 21.08.2018 16:45
Tatuaż na plecach screen Instagram

Wiele osób swoją przygodę z tatuażem zaczyna właśnie od pleców. To dobry pomysł, bo nawet jeśli w przyszłości tatuaż się znudzi, łatwo go można ukryć. Co jeszcze warto wiedzieć o tatuażu na plecach?

Minimalistyczne i superseksowne! Wzory tatuaży, które spodobają się każdej kobiecie

Tatuaż na plecach mniej boli

Na pewno mniej niż na stopie czy żebrach, czyli tam gdzie skóra jest w bezpośrednim sąsiedztwie kości. Na plecach nie ma tak wielu zakończeń nerwowych, a warstwa tkanki tłuszczowej dodatkowo je chroni. Jedynym miejscem na plecach, gdzie tatuaż może być bardziej bolesny, jest linia wzdłuż kręgosłupa.


fot: screen Instagram @tattoajes

Mały tatuaż jest dla wszystkich!

Dyskretny, nieduży, więc łatwiej go schować pod ubraniem czy nawet usunąć. Do najpopularniejszych miejsc na plecach, które kobiety ozdabiają tatuażami, należą kark i łopatki. Królują tu delikatne wzory – piórka, ptaki, dmuchawce, kwiaty i pnącza, przechodzące przez łopatkę w stronę karku. Ale pojawiają się również elementy kultury etnicznej (np. łapacze snów Indian z Ameryki Północnej).

Często też kobiety robią tatuaże na dole pleców. Niewielki rysunek może nawet rozciągać się na całą ich szerokość, podkreślając talię. Umieszczenie tatuażu w tym miejscu niesie jednak z sobą pewne niebezpieczeństwo na przyszłość. W tych okolicach często odkłada się tkanka tłuszczowa, więc jeśli przytyjemy, może to mocno zdeformować rysunek.


fot: screen Instagram @tatouages_et_citations

Duży tatuaż dla zdecydowanych...

Taki tatuaż robi wrażenie. Powinien być wykonany artystycznie, zachwycać rysunkiem i kolorem. Do często wybieranych motywów należą kwiaty, ptaki, motywy inspirowane naturą, ale również abstrakcyjne i graficzne. Częstym tematem są też motywy etniczne, techniczne, misterne ornamenty (np. koronki) czy funeralne (czaszki, kości, krzyże).

Stworzenie takiego skomplikowanego tatuażu zajmuje długie godziny. Jak długie, zależy od odporności na ból tatuowanego, bo nie każdy potrafi wytrzymać kilkugodzinną sesję nawet w mniej bolesnym miejscu.  Dlatego wykonanie bardzo skomplikowanego tatuażu zazwyczaj wymaga kilku podejść. Każda sesja trwa kilka godzin i jest dosyć kosztowna (cena jednej od 500-1000 zł).

Skąd czerpać inspirację?

Jeśli jesteś już zdecydowana na wykonanie tatuażu, pora na decyzję jaki powinien być. Skąd wziąć pomysły?

  • Możesz sama wybrać wzór, szukając inspiracji w albumach o sztuce i designie. Drobne detale wypatrzone tam mogą być bardzo oryginalne.
  • Pomysłu możesz poszukać w internecie lub oglądając portfolio prac tatuatoraów.
  • Możesz też zamówić sobie wzór własnego tatuażu u projektanta. Przedstawić mu swój pomysł, omówić z nim kolorystykę, brać czynny udział w powstawaniu dzieła, konsultując postęp na bieżąco.


fot: screen Instagram @tattoajes

Zachowaj czujność!

Tatuaż musi być wykonany w higienicznych warunkach. Zaniedbanie tego może doprowadzić do zakażenia groźnymi chorobami (np. wirusowym zapaleniem wątroby typu C lub B, HIV). Dlatego zanim pozwolisz, by tatuator rozpoczął pracę, koniecznie sprawdź czy będzie używał jednorazowych igieł, pojemników na tusz i rękawiczek.  Poproś też tatuatora, by wyjaśnił ci czego i w jaki sposób będzie używał.

Więcej na temat tatuaży:5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim zrobisz tatuaż na szyi
Jak dbać o świeży tatuaż? Kilka praktycznych rad!