POLECAMY

Czy wykonanie tatuażu jest bolesne? Wiemy, które miejsca są najbardziej czułe!

Tatuowanie której części ciała sprawia najwięcej bólu, a której najmniej? Gdzie warto wykonać swój pierwszy tatuaż, jeśli obawiasz się bólu?
Czy wykonanie tatuażu jest bolesne? Wiemy, które miejsca są najbardziej czułe! fot. Adobe Stock

Przeszukiwanie specjalnych katalogów przepełnionych wzorami czy samodzielne zaprojektowanie tatuażu to przyjemność, która nie powinna sprawiać problemów. Zupełnie inaczej jest z wybraniem odpowiedniego miejsca, na którym ma powstać tatuaż. Decyzję o tym trzeba podjąć bez pośpiechu.

Poznaj znaczenie 5 najpopularniejszych tatuaży!

Czy wykonanie tatuażu boli?

Odpowiedź na to pytanie jest banalna - wykonanie tatuażu zawsze boli. Niezależnie od tego, gdzie będzie ozdoba i w jakim stylu, ból się pojawi. Jednak nie ma co rozpaczać i od razu się zniechęcać. Jeśli jesteś osobą mało odporną na ból, dobrze zastanów się nie tylko nad miejscem, w którym ma pojawić się tatuaż. Równie ważny jest wybór stylu i motywu.

Osobom, które obawiają się bólu związanego z wykonaniem tatuażu, specjaliści polecają wybranie niewielkiego wzoru, którego wykonanie nie będzie dłuższe niż 45 minut. Na pierwszy tatuaż nie należy wybierać miejsca bardzo wrażliwego. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma inną odporność na ból. To, co jednych paraliżuje i doprowadza do płaczu, u innych może być ledwo odczuwalne.

Gdzie wykonanie tatuażu najbardziej boli?

Wykonywanie tatuaży wiąże się z bólem. Na ciele są obszary, które są znacznie bardziej uwrażliwione i wbijanie w nie igły podczas tatuowania może być naprawdę nieprzyjemne. Jakie to miejsca?

 • Pachwiny – to bardzo wrażliwa część ludzkiego ciała.
 • Piersi – skóra w tym miejscu jest cienka, zatem ból będzie znacznie większy niż np. w przypadku tatuowania zewnętrznej strony ud.
 • Usta i brwi – na tatuaże w tych miejscach decyduje się raczej niewiele osób. Ból towarzyszący zabiegowi jest bardzo duży.
 • Okolice kości - to jedne z najbardziej bolesnych miejsc do tatuowania.
 • Oczy – tatuaż na oku z pewnością nie należy do najmniej bolesnych, wręcz przeciwnie. Wystarczy wyobrazić sobie, że w oko kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy wbijana jest igła.
 • Genitalia – kolejne miejsce, które obok oczu, brwi czy warg można uznać za najgorsze i najbardziej bolesne do tatuowania. Niewiele osób decyduje się na malunek w tym miejscu.
 • Kostka i śródstopie – na tatuaż w tych okolicach bardzo często decydują się kobiety. Jednak jest to miejsce bardzo bolesne, ponieważ skóra jest bardzo cienka, a zawartość tłuszczu pod nią znikoma.
 • Łokieć – tatuaż wykonywany w tym miejscu naraża na duży ból. Odradzamy!
 • Za uchem – to kolejne miejsce, w którym tatuaże najczęściej wykonują kobiety. Niewielki obrazek może dodać uroku, ale jego wykonanie będzie z pewnością okupione ogromnym bólem. Skóra za uchem jest cienka, bardzo unerwiona, a pod nią trudno doszukiwać się tkanki tłuszczowej.
 • Powieki – nawet ciężko jest sobie wyobrazić ból, jaki towarzyszy tatuowaniu tej części ciała. Skóra powiek jest cienka jak papier, co dodatkowo czyni zabieg niebezpiecznym. Osoba decydująca się na tatuaż w tym miejscu musi wiedzieć, że świadomie naraża swoje zdrowie. Podczas zabiegu możliwe jest uszkodzenie naczyń krwionośnych oraz gałki ocznej.
 • Żebra – ból w tym miejscu zależy od grubości tkanki tłuszczowej, tak jak w wielu wyżej wymienionych przypadkach. Zatem im więcej tłuszczu, tym mniejszy ból.

Gdzie najlepiej zrobić pierwszy tatuaż?

Ból podczas tatuowania uda jest mniejszy niż w przypadku innych części ciała. Dlaczego tak jest? To ze względu na dużą zawartość tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Osobom, które decydują się na pierwszy tatuaż, specjaliści z reguły zalecają wykonanie go właśnie na udzie.

Więcej na temat tatuażu:
Czy laserowe usuwanie tatuażu jest skuteczne?
Minimalistyczne i seksowne! 23 wzory tatuaży, które spodobają się każdej kobiecie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (31)
/2 miesiące temu
Witam Zrobilam tatoo w czw teraz(dzis ndz) Zaczne od tego że poczatek ,rysowanie konturow bylo lajtowe.. Mam pióro na łydce.. Niestety kiedy Pani z salonu zaczela juz malowanie kolorem i cieniowanie to zaczal sie bol Najpierw to jest uczucie szczypania i potem na przemian pieczenie,parzenie i jakby ciecie żyletka Buu Ale przezylam w salonie spedzilam 4godz z przerwa co godz 10min Da sie przezyc Ale kazdy chyba to inaczej przechodzi U mnie tatuaz byl dosc duzy kolorowy i cieniowany Pewnie jakies male nie bola tylko lekko szczypia.. Ale uwazam że warto W koncu robi sie to raz na cale zycie Goi mi sie super smaruje alantanem plus I juz nawet o tym nie mysle Jestem zadowolona pozdrawiam
/9 miesięcy temu
"Łokieć – tatuaż wykonywany w tym miejscu nie naraża nas na duży ból. Odradzamy." Skoro nie naraża na duży ból to dlaczego odradzamy ? Łokieć jest uważany za bolesne miejsce.
/rok temu
Ja 1 robilem na lydce do okola. Nie bolalo bardzo aczkolwiek prawie wogole, jedynie najbardziej na piszczelu wsumie bo to sama kosc tak jak zebra. Z tego co wiem to najbardziej boli na plecach, zebrach, klatce i glowie ale to zalezy kto jak bol odczuwa np nie ktozi moga wisiec na hakach i nic im nie jest. :D wiec bol to sprawa indywidualna. Nastepny chyba bedzie robiony na wardze dolnej.
POKAŻ KOMENTARZE (28)