POLECAMY

Tatuaż – gdzie najbardziej boli?

Wykonywanie tatuażu jest bolesne, ponieważ polega na nakłuwaniu ciała igłą. Jakie jest najbardziej czułe miejsce na wykonanie tatuażu? Tatuowanie której części ciała sprawi nam najwięcej bólu, a którego najmniej? Gdzie warto wykonać swój pierwszy tatuaż, jeśli obawiamy się bólu?
Tatuaż – gdzie najbardziej boli?

Przemyśl to!

Przeszukiwanie specjalnych katalogów przepełnionych wzorami czy samodzielne zaprojektowanie tatuażu to przyjemność, która nie powinna sprawiać problemów. Zupełnie inaczej może być z wybraniem odpowiedniego miejsca na ciele, na którym ma powstać tatuaż. Decyzję o tym trzeba podjąć bez pośpiechu.

Jeśli nie chcesz, by to, co ma sprawić radość i przyjemność, zmieniło się w tortury – dokładnie zastanów się, gdzie chcesz zrobić sobie tatuaż.

Czy to boli?

Odpowiedź jest banalna: wykonanie tatuażu zawsze boli. Niezależnie od tego, gdzie będzie ozdoba i w jakim stylu, ból się pojawi. Jednak nie ma co rozpaczać i od razu się zniechęcać. Jeśli jesteś osobą mało odporną na ból, dobrze zastanów się nie tylko nad miejscem, w którym ma pojawić się tatuaż. Równie ważny jest wybór stylu i motywu.

Osobom, które obawiają się bólu związanego z wykonaniem tatuażu, specjaliści polecają wybranie niewielkiego malunku, którego czas wykonania nie przekracza 45 minut. Zawsze uprzednio warto porozmawiać z tatuatorem i poradzić się. Ponadto nie należy wybierać miejsca bardzo wrażliwego na swój pierwszy tatuaż. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma inną odporność na ból. To, co jednych paraliżuje i doprowadza do płaczu, u innych może być ledwo odczuwalne.

Dlaczego tutaj boli?

Wykonywanie tatuaży wiąże się z bólem. Na naszym ciele są jednak obszary, które są znacznie bardziej uwrażliwione i wbijanie w nie igły podczas tatuowania może być naprawdę nieprzyjemne. Jakie to miejsca?

Zobacz też: Tatuaże gwiazd

Najbardziej bolesne miejsca na tatuaż

 • Pachwiny – to bardzo wrażliwa część ludzkiego ciała.
 • Piersi – skóra w tym miejscu jest cienka, zatem ból będzie znacznie większy niż np. w przypadku tatuowania zewnętrznej strony ud.
 • Usta i brwi – na tatuaże w tych miejscach decyduje się raczej niewiele osób. Ból towarzyszący zabiegowi jest bardzo duży.
 • Okolice kości to jedne z najbardziej bolesnych miejsc do tatuowania.
 • Oczy – tatuaż na oku z pewnością nie należy do najmniej bolesnych, wręcz przeciwnie. Wystarczy wyobrazić sobie, że w oko kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy wbijana jest igła... Zabieg nie jest wykonywany w Polsce.
 • Genitalia – kolejne miejsce, które obok oczu, brwi czy warg można uznać za najgorsze i najbardziej bolesne do tatuowania. Niewiele osób decyduje się na malunek w tym miejscu.
 • Kostka i śródstopie – na tatuaż w tych okolicach bardzo często decydują się kobiety. Jednak jest to miejsce bardzo bolesne, ponieważ skóra jest bardzo cienka, a zawartość tłuszczu pod nią znikoma.
 • Łokieć – tatuaż wykonywany w tym miejscu nie naraża nas na duży ból. Odradzamy.
 • Za uchem – to kolejne miejsce, w którym tatuaże najczęściej wykonują kobiety. Niewielki obrazek w tym miejscu może dodać uroku, ale jego wykonanie będzie z pewnością okupione ogromnym bólem. Skóra za uchem jest cienka, bardzo unerwiona, a pod nią trudno doszukiwać się tkanki tłuszczowej.
 • Powieki – nawet ciężko jest sobie wyobrazić ból, jaki towarzyszy tatuowaniu tej części ciała. Skóra powiek jest bowiem cienka jak papier, co dodatkowo czyni zabieg niezmienianie niebezpiecznym. Osoba decydująca się na tatuaż w tym miejscu musi wiedzieć, że świadomie naraża swoje zdrowie. Podczas zabiegu możliwe jest uszkodzenie naczyń krwionośnych oraz gałki ocznej.
 • Żebra – ból w tym miejscu zależy od grubości tkanki tłuszczowej, tak jak w wielu wyżej wymienionych przypadkach. Zatem im więcej tłuszczu, tym mniejszy ból.

Pierwszy tatuaż? Może na udzie?

Ból podczas tatuowania uda jest z pewnością mniejszy niż w przypadku innych części ciała, ze względu na dużą zawartość tkanki tłuszczowej tego miejsca. Osobom, które decydują się na pierwszy tatuaż, specjaliści z reguły zalecają wykonanie go właśnie na udzie.

Zobacz też: Galeria tatuaży

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (30)
/4 miesiące temu
"Łokieć – tatuaż wykonywany w tym miejscu nie naraża nas na duży ból. Odradzamy." Skoro nie naraża na duży ból to dlaczego odradzamy ? Łokieć jest uważany za bolesne miejsce.
/9 miesięcy temu
Ja 1 robilem na lydce do okola. Nie bolalo bardzo aczkolwiek prawie wogole, jedynie najbardziej na piszczelu wsumie bo to sama kosc tak jak zebra. Z tego co wiem to najbardziej boli na plecach, zebrach, klatce i glowie ale to zalezy kto jak bol odczuwa np nie ktozi moga wisiec na hakach i nic im nie jest. :D wiec bol to sprawa indywidualna. Nastepny chyba bedzie robiony na wardze dolnej.
/rok temu
Ja swój pierwszy zrobilam na od kostki do palców na stopie i też wszyscy mi odradzam że boli itd. Więcej strachu niż to było warte . Dla mnie to przyjemne było i nic nie bolało szybko wróciłam na następny 😊
POKAŻ KOMENTARZE (27)