POLECAMY

Sposób na młodą skórę - krem z filtrem przez cały rok

Wydaje się, że kremu z filtrem powinno się używać tylko latem, przy dużych temperaturach lub na egzotycznych wakacjach - nic bardziej mylnego. Kremu z filtrem używamy, cały rok!

To, że skóra z wiekiem traci elastyczność nikogo nie dziwi, to normalne. Od 20 roku życia zaczynają się już pierwsze 'wiotczenia' skóry. Robimy jednak wszystko, aby temu zapobiec i opóźnić procesy starzenia. Wydajemy mnóstwo pieniędzy na zabiegi odmładzające, upiększające, które owszem, pomagają jednak sporo kosztują, nie tylko pieniędzy ale także bólu.

Żadna z nas nie chce mieć zmarszczek, dodają lat i nie wyglądają estetycznie. Możemy walczyć z istniejącymi ale także zapobiegać nowym i wcale nie potrzebujemy drogich i bolesnych zabiegów wypełniających.

Zobacz też: Jak dbać o okolice oczu?

Podstawą pielęgnacji jest nawilżanie, nasze ciało składa się z ponad 60% wody, więc to ważne, aby jej nie tracić. Kremy nawilżające oraz regularne picie wody wpływa zbawiennie na skórę naszej twarzy.

Wiosną i szczególnie latem przy opalaniu pamiętamy o kremach z filtrem, gdyż wiadomym jest, że promienie UV powodują starzenie naszej skóry. Ale dlaczego tylko wiosną i latem?

Promienie ultrafioletowe działają na naszą skórę przez cały rok. Mimo, ze w okresie jesienno-zimowym jesteśmy ubrani od stóp do głów to twarz zawsze zostaje odkryta. Owszem, promienie UV wówczas nie są tak silne jak latem ale jednak warto o tym pamiętać.

Zobacz też: Jak dbać o skórę twarzy na wiosnę?

Zostało udowodnione, że dzięki używaniu kremu z filtrem do codziennej pielęgnacji możemy mięć o POŁOWĘ mniej zmarszczek!

Skoro już wiemy jak zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry pozostaje już tylko wybrać krem odpowiedni dla siebie.

Przy wybieraniu odpowiedniego kremu z filtrem ważnym jest aby określić swój typ karnacji, gdyż im jaśniejsza skóra tym wyższy filtr. Typy karnacji są zależne od fototypu. Wyróżniamy 4 fototypy.

Fototypy

Fototyp I jest zarezerwowany dla bardzo jasnej skóry, która zazwyczaj opala się na czerwono lub wcale. Taki rodzaj skóry zazwyczaj mają bardzo jasne blondynki i rude. Owa skóra jest bardzo wrażliwa i łatwo można ją poparzyć, dlatego przy pierwszym fototypie zalecana jest wysoka ochrona, filtr 30-50, a czasami nawet więcej.

Fototyp II, ten rodzaj skóry także jest wrażliwy na słońce i bardzo trudno się opala, ale łatwo może poparzyć. Są to osoby z jasną cerą i jasnymi włosami, dla nich są zarezerwowane filtry z SPF 20-30.

Fototyp III należy do ciemnych blondynek i szatynek, które opalają się szybko, skóra nie jest bardzo podatna na oparzenia, łatwo ulega pigmentacji, filtry nie są już bardzo wysokie  - 12-20.

Fototyp IV odpowiada brunetkom i czarnowłosym, opalanie nie jest tutaj problemem, gdyż skóra praktycznie nie może się poparzyć, zawsze dobrze się opala i filtry są najmniejsze - 8-12, jednak także potrzebne.

Zobacz też: Zabieg AccuLift - modelowanie twarzy

Używaj kremu z filtrem pod makijaż, możesz wybrać SPF, który jest także nawilżający.

Krem z filtrem zazwyczaj bieli twarz więc postaraj się go jak najlepiej rozprowadzić.

Zobacz też: Trądzik różowaty - czy laser pomoże?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/miesiąc temu
Ja używam ultralekkiego kremu koloryzującego z SPF50 Sunbrella, od razu robi mi za bazę do makijażu :) Bardzo dobry sposób na lato i zimę:)
/rok temu
Potrzebuję jakiegoś fajnego kremu nawilżającego po 50 dla mojej mamy. Ma suchą cerę i dość mocno widoczne naczynka. Niestety ma też uczulenie na wiele kosmetyków i potem zaczerwienienia więc będę wdzieczna jak polecicie coś w miarę naturalnego.
/rok temu
Nie lubię gdy skóra mi się tłuści pod podkładem od złego kremu. Tak sobie poczytałam wasze opinie i wypróbowuję ten oeparol hydrosense bo szukam najlepszego kremu z lekkim filtrem. Póki co wydaje się być bardzo obiecujący. Najważniejsze, że w ogóle mnie nie uczulił.
POKAŻ KOMENTARZE (8)