Płatki pod oczy niwelują sińce i zmniejszają opuchliznę. Poznaj 8 najlepszych produktów

Płatki pod oczy to niezawodny sposób na cienie i opuchliznę pod oczami. W naszym zestawieniu znajdziesz produkty od 7 złotych.
Małgorzata Machnicka / 15.10.2021 06:00

Płatki pod oczy to niezawodny sposób na cienie i opuchliznę pod oczami. Formuła większości tego typu produktów oparta jest na rozświetlających i mocno nawilżających składnikach, które błyskawicznie potrafią poprawić kondycję i wygląd skóry.

Płatki pod oczy warto stosować 1-2 razy w tygodniu (profilaktycznie). Niezastąpione będą również przed każdym większym wyjściem - błyskawicznie dodadzą spojrzeniu blasku i sprawią, że makijaż będzie lepiej się trzymał.

Zajrzyj do naszej galerii, w której znajdziesz 9 najlepszych płatków pod oczy w cenach od 7 zł. 

Jak stosować płatki pod oczy?

Zacznij od dokładnego oczyszczenia twarzy, najlepiej dwuetapowego - płynem lub mleczkiem do demakijażu i żelem oczyszczającym. Stonizuj skórę i nałóż płatki.

Trzymaj je zgodnie z zaleceniami producenta, zazwyczaj od 10 do 20 minut. Po zdjęciu nadmiar produktów wklep delikatnie opuszkami palców.

płatki pod oczy na cieniefot. Płatki pod oczy/Adobe Stock, 

Niektóre z wybranych przez nas produktów zawierają witaminę A, C i E, inne retinol, kwas hialuronowy albo 24-karatowe złoto. To wszystko składniki, które pozwolą uporać się z uciążliwymi cieniami pod oczami czy opuchlizną - warto zwrócić uwagę, czy wybrane płatki je mają.

Aby płatki od oczy mogły zadziałać jeszcze lepiej, przed zastosowaniem włóż je na 15 minut do lodówki. 

Czytaj także:
Najlepsze kremy pod oczy - przegląd
Krem z ceramidami - przegląd produktów
Krem z retinolem - najlepsze produkty