Maseczka na twarz w płacie - zobacz, jak jej używać!

Efekt na twarzy widać od razu. Te maseczki są idealne w awaryjnych sytuacjach! Zobacz, jakie mają właściwości i jak ich używać.
Aleksandra Jaworska / 27.12.2017 05:11

Jest niezastąpiona, gdy zależy nam na dobrym wyglądzie. Maseczka na twarz, relaks z książką i po 30 minutach cera jest wygładzona, rozjaśniona, pełna blasku. Ogromną popularnością cieszą się maski na tkaninie (w płacie) – ulubiony produkt Koreanek.

Maseczki domowej roboty są tanie i mogą zdziałać cuda! Sprawdź najlepsze przepisy

Dlaczego maski na tkaninie są wyjątkowe?

  • To innowacja w pielęgnacji urody. Taka maska ma kształt dopasowujący się do twarzy, wycięcia na oczy, nos i usta.
  • Tkanina jest nasączona aktywnymi składnikami, takimi jak, np. witaminy, wyciągi roślinne czy kwas hialuronowy.  
  •  Materiał sprawia, że składniki w nim zawarte nie parują i nie wysychają tylko dobrze wnikają w skórę. Pod nim temperatura ciała podnosi się, krew krąży szybciej i wtedy substancje aktywne są lepiej transportowane w głąb skóry. To dlatego taka maska jest skuteczniejsza od zwykłej.
  •  Przyjemność jej stosowania leży również w różnorodności. Możesz znaleźć maskę na każdy problem.
  • Zimą, gdy cera jest wysuszona przez centralne ogrzewanie i mróz, możesz sięgnąć po maskę z kwasem hialuronowym, który uzupełni i zatrzyma wilgoć w skórze.
  • Jeśli twoja cera jest szara i zmęczona, szukaj najlepiej takiej z witaminą C lub kwasami owocowymi poprawiającymi jej koloryt. Gdy wybierasz się na imprezę, kup maskę z perłą czy złotem – rozświetli twarz.
  • Kiedy skóra potrzebuje ujędrnienia, z pomocą przyjdą jej wyciągi z soi, kolagen, algi.
  • Możesz taką maskę zrobić sama. Wytnij otwory w gazie lub bawełnianej chusteczce (do kupienia w Rossmanie). Zanurz ją w oliwie, odciśnij i połóż na twarzy.

Nakładanie maski na twarz krok po kroku

  1. Przed nałożeniem maseczki możesz wykonać delikatny peeling twarzy i szyi. Tak przygotowana skóra znacznie łatwiej wchłonie substancje aktywne.
  2. Wyjmij maskę z opakowania (uwaga: może ociekać płynem). Czasem jest pokryta plastikową folią, wtedy należy ją usunąć.
  3. Rozłóż ją i połóż ją na twarzy tak, aby otwory na oczy, nos, usta zostały umieszczone we właściwych miejscach. Pozostaw maskę na 15 minut.
  4. Nadmiar esencji, jaki pozostał w opakowaniu (najlepiej je rozetnij), rozsmaruj na dekolcie, szyi, rękach. Szkoda, żeby preparat się zmarnował.
  5. Odpręż się lub weź kąpiel. Jeśli masz ochotę, spokojnie możesz w masce chodzić po domu. Po kwadransie usuń ją, a resztki maseczki wmasuj w skórę.

Zobacz w galerii sprawdzone maseczki do twarzy!

Więcej ciekawych kosmetyków:

Kosmetyczna lista zakupów na styczeń 2018
Kosmetyki rozświetlające na każdą okazję

Redakcja poleca

REKLAMA