15 tanich kosmetyków z apteki - działają lepiej niż te z drogerii. Ceny zaczynają się od 3 zł!

W aptekach znajdziesz całe mnóstwo tanich kosmetyków, które nie tylko często działają lepiej niż te drogeryjne, ale również są sporo tańsze.
Małgorzata Machnicka / 17.07.2020 06:22

Tanie kosmetyki z apteki są w stanie poradzić sobie z każdym problemem skórnym. Męczysz się z przetłuszczającą skórą? Twoją zmorą są zaskórniki? A może nie możesz się uporać z przebarwieniami po przebytym trądziku? Dla aptecznych maści i kremów nie ma rzeczy niemożliwych. W naszej galerii znajdziesz 15 tanich kosmetyków z apteki, na każdą skórną dolegliwość. 

Dlaczego warto kupować kosmetyki z apteki?

Po pierwsze dlatego, że mają lepsze składy. Najczęściej opierają się na 2-3 składnikach, mają dzięki temu bardziej intensywne działanie. Fakt - zdarzają się takie, które działają komedogennie, czyli zapychają pory, przez obecność np. wazeliny lub parafiny. Uważnie czytaj ulotki - być może są przeznaczone wyłącznie do stosowania miejscowego.

Po drugie, są tanie. Ceny kosmetyków z apteki zaczynają się już od 3 złotych. Dzięki temu można na sobie przetestować np. kilka maści przeciwtrądzikowych o różnych składach i przeznaczeniu, bez znacznego nadszarpnięcia budżetu. 

Co warto kupić?

Kosmetyki z apteki mogą mieć formę olejku, maści lub zwykłego kremu. W naszym zestawieniu znajdziesz m.in. kilka produktów, które świetnie radzą sobie z trądzikiem. Nawet jeśli nie borykasz się z tym problemem, z pewnością zdarza się, że na twojej twarzy pojawiają się pojedyncze wypryski. Maści i kremy przeciwtrądzikowe z apteki potrafią poradzić sobie z krostkami nawet w jedną noc.

Inne kosmetyki przeznaczone są do walki z przebarwieniami. Szukaj tych, które mają wysokie stężenie kwasu azelainowego (próżno go szukać w drogeryjnych kremach). Są również produkty uniwersalne jak maść z witaminą A czy krem alantan, które łagodzą podrażnienia, nawilżają i koją skórę. 

Pamiętaj, że większość z tych produktów to leki, warto więc ściśle stosować się do wytycznych podanych na opakowaniu i ulotce.

Więcej o kosmetykach:
Jak mieć piękną, rozświetloną cerę? 12 złotych zasad
Pielęgnacja kwasami w domu - czy warto?