Makijaż na Halloween fot. Adobe Stock

Makijaż na Halloween - 3 najbardziej pomysłowe halloweenowe makijaże

Makijaż na Halloween powinien być... pomysłowy! Najpopularniejsze są: makijaż czarownicy, kościotrupa lub meksykańskiej czaszki. Większość z nich jest prosta i szybka do wykonania.
Małgorzata Machnicka / 12.10.2020 12:44
Makijaż na Halloween fot. Adobe Stock

Makijaż na Halloween powinien być przerażający, ociekający krwią, straszny. Mimo wszystko, każda z nas nawet w takim dniu chce wyglądać ładnie i kobieco. Oto kilka propozycji, które połączą tych kilka sprzecznych elementów. 

Spis treści:

  1. Makijaż sugar skull
  2. Makijaż a'la kościotrup
  3. Makijaż czarownica

Makijaż na Halloween - cukrowa czaszka z Meksykańskiego Dnia Zmarłych

Pierwsza propozycja została zainspirowana Dniem Zmarłych obchodzonym w Meksyku. Tego dnia króluje radość, dobra zabawa i kolorowe szaleństwo. Charakterystycznym elementem święta są cukrowe czaszki, często kolorowe, zabawne, bogato zdobione, które spożywane są przez rodzinę i przyjaciół zmarłej osoby, ku jej czci.

Święto pozbawione jest smutku i zadumy w odróżnieniu od naszych obchodów dnia Wszystkich Świętych. Nie ma tutaj również nutki grozy, jak w przypadku amerykańskiego Halloween.

Makijaż na Halloween czaszka z Meksyku
fot. Adobe Stock

Oczywiście wariacji makijażu sugar skull może być wiele. Może być wykonany w jednej tonacji kolorystycznej lub barwny, może być dość prosty lub z bardzo skomplikowanymi, bogatymi zdobieniami. 

Elementami charakterystycznymi makijażu jest jasna, wręcz biała twarz, obrysowane oczy a'la kwiatki, czarny nos i usta jak u szkieletu. Dodatkowe kwiaty, serduszka, ozdobne zawijasy to już kwestia gustu. Ma być kolorowo i zabawnie, niczym u bardzo uzdolnionego cukiernika.

Czym wykonać taki makijaż? Akrylowe farbki do twarzy kupisz w wielu drogeriach. Możesz użyć też farbek do twarzy przeznaczonych dla dzieci (dostępnych w sklepach z artykułami papierniczymi), które łatwo się zmywają i nie uczulają. 

Makijaż na Halloween czaszka
fot. Adobe Stock

Makijaż na Halloween - szkielet vel kościotrup

Podczas Halloween nie może zabraknąć szkieletów i czaszek. Wbrew pozorom i tu można pokusić się o różnorodną wersję tego make up'u - bardziej przerażającą lub bardziej kobiecą, seksowną. Podstawą jest nieco przyszarzona skóra - do podkładu dodaj kroplę czarnego eyelinera lub cienia do powiek w kremie. 

Makijaż na Halloween szkielet
fot. Adobe Stock

Za inspirację do jego wykonania niech posłuży teledysk Lady Gaga „Born This Way”. Cechą charakterystyczną makijażu są czarne cienie wokół oczu i kościotrupie usta. Jeśli wolisz mniej przerażający look, usta pomaluj czerwoną szminką. Taki makijaż to także świetny pomysł na makijaż na Halloween dla dzieci.

Makijaż na Halloween kościotrup
fot. Adobe Stock

Makijaż na Halloween - czarownica jak z filmu

Z pewnością każda z was kojarzy film „Czarownica", w którym główną rolę gra Angelina Jolie. To najlepsza inspiracja do wiedźmowego make-upu! To jeden z tych makijaży, który jest możliwe najprostszy do wykonania, bo bazuje na mocnym smoky eyes i czerwonych ustach.

Aby makijaż czarownicy był jeszcze bardziej mroczny, zamiast klasycznego bronzera do twarzy użyj czarnego lub ciemnoszarego cienia do powiek i wykonturuj nim twarz. Pamiętaj o mocnym podkreśleniu brwi, mogą być nawet mocno przesadzone. 

Makijaż na Halloween czarownica
fot. Adobe Stock

Więcej o Halloween:
Jak przygotować Halloween po polsku?
34 przepisy na Halloween