Makijaż na Halloween fot. Adobe Stock, Andrey Kiselev

Makijaż na Halloween - 3 najbardziej pomysłowe halloweenowe makijaże

Makijaż na Halloween powinien być... pomysłowy! Najpopularniejsze są: makijaż czarownicy, kościotrupa lub meksykańskiej czaszki. Większość z nich jest prosta i szybka do wykonania.
Małgorzata Machnicka / 27.09.2021 12:44
Makijaż na Halloween fot. Adobe Stock, Andrey Kiselev

Makijaż na Halloween powinien być przerażający, ociekający krwią, straszny. W naszym zestawieniu znajdziesz 3 najciekawsze naszym zdaniem (i nie tak bardzo trudne do wykonania) makijaże, które sprawdzą się w halloweenowych stylizacjach.

Spis treści:

  1. Makijaż sugar skull
  2. Makijaż a'la kościotrup
  3. Makijaż czarownica

Cukrowa czaszka z Meksykańskiego Dnia Zmarłych

Pierwsza propozycja makijażu na Halloween została zainspirowana Dniem Zmarłych obchodzonym w Meksyku. Tego dnia króluje radość, dobra zabawa i kolorowe szaleństwo. Charakterystycznym elementem święta są cukrowe czaszki, często kolorowe, zabawne, bogato zdobione, które spożywane są przez rodzinę i przyjaciół zmarłej osoby, ku jej czci.

Święto pozbawione jest smutku i zadumy w odróżnieniu od naszych obchodów dnia Wszystkich Świętych. Nie ma tutaj również nutki grozy, jak w przypadku amerykańskiego Halloween.

Makijaż na Halloween czaszka z Meksykufot. Makijaż na Halloween - skull candy/Adobe Stock, Andrey Kiselev

Oczywiście wariacji makijażu sugar skull może być wiele. Może być wykonany w jednej tonacji kolorystycznej lub barwny, może być dość prosty lub z bardzo skomplikowanymi, bogatymi zdobieniami. 

Elementami charakterystycznymi makijażu jest jasna, wręcz biała twarz, obrysowane oczy a'la kwiatki, czarny nos i usta jak u szkieletu. Dodatkowe kwiaty, serduszka, ozdobne zawijasy to już kwestia gustu. Ma być kolorowo i zabawnie, niczym u bardzo uzdolnionego cukiernika.

Czym wykonać taki makijaż? Akrylowe farbki do twarzy kupisz w wielu drogeriach. Możesz użyć też farbek do twarzy przeznaczonych dla dzieci (dostępnych w sklepach z artykułami papierniczymi), które łatwo się zmywają i nie uczulają. 

Makijaż na Halloween czaszkafot. Makijaż na Halloween - skull candy/Adobe Stock, Di Studio

Szkielet vel kościotrup

Podczas Halloween nie może zabraknąć szkieletów i czaszek. Wbrew pozorom i tu można pokusić się o różnorodną wersję tego makijażu na Halloween - bardziej przerażającą lub bardziej kobiecą, seksowną. Podstawą jest nieco przyszarzona skóra - do podkładu dodaj kroplę czarnego eyelinera lub cienia do powiek w kremie. 

Makijaż na Halloween szkieletfot. Makijaż na Halloween - szkielet/Adobe Stock, Fxquadro

Za inspirację do jego wykonania niech posłuży teledysk Lady Gaga „Born This Way”. Cechą charakterystyczną makijażu są czarne cienie wokół oczu i kościotrupie usta. Jeśli wolisz mniej przerażający look, usta pomaluj czerwoną szminką. Taki makijaż to także świetny pomysł na makijaż na Halloween dla dzieci.

Makijaż na Halloween kościotrupfot. Makijaż na Halloween - szkielet/Adobe Stock, Mike Orlov

Czarownica jak z filmu

Z pewnością każda z was kojarzy film „Czarownica", w którym główną rolę gra Angelina Jolie. To najlepsza inspiracja do wiedźmowego makijażu na Halloween! To jeden z tych makijaży, który jest możliwe najprostszy do wykonania, bo bazuje na mocnym smoky eyes i czerwonych ustach.

Aby makijaż czarownicy był jeszcze bardziej mroczny, zamiast klasycznego bronzera do twarzy użyj czarnego lub ciemnoszarego cienia do powiek i wykonturuj nim twarz. Pamiętaj o mocnym podkreśleniu brwi, mogą być nawet mocno przesadzone. 

Makijaż na Halloween czarownicafot. Makijaż na Halloween - czarownica/Adobe Stock, blackday

Czytaj także:
Modne fryzury na Halloween
Paznokcie na Halloween
Łatwy makijaż na Halloween