POLECAMY

Perfekcyjny makijaż kredkami i sztyftami

Stosowanie kosmetyków w sztyfcie jest dziecinnie proste. W dodatku makijaż wykonany nimi jest trwały, więc idealny na zimę.
Perfekcyjny makijaż kredkami i sztyftami fot. FREE
Makijaż kredkami i sztyftami można zrobić dosłownie w biegu. Są one bardzo wygodne, można je wrzucić do torebki bez obawy, że się pogniotą czy rozsypią, i poprawić nimi makijaż w ciągu dnia.

O czym warto pamiętać wykonując makijaż kredkami i sztyftami:

  • Podkładu w sztyfcie można używać na dwa sposoby: do ujednolicenia koloru lub zatuszowania pojedynczych niedoskonałości (ma sporo pigmentu, więc łatwo ukryje wyprysk czy naczynko). Unikaj jednak kosmetyku w takiej postaci, jeśli masz rozszerzone pory (dodatkowo je podkreśli).
  • Pamiętaj, by kolor szminki i różu był w tej samej tonacji.
  • Jeśli trudno ci zrobić perfekcyjny makijaż, bo kredka jest zbyt miękka, włóż ją na kilka minut do lodówki. I odwrotnie – jeśli uważasz, że kredka jest zbyt twarda, ogrzej ją przez chwilę w dłoniach.
  • Cienie w sztyfcie można nakładać pędzelkiem lub bezpośrednio na skórę. Nakładaj je z umiarem, zbyt gruba warstwa lubi zbierać się w załamaniach powiek.
  • W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, wykonując makijaż oczu, możesz skorzystać z kredek twardych – są szczególnie przydatne, gdy kreska wokół oka ma być cienka i delikatna. Kredki twarde zaleca się nie tylko do wykonywania makijażu oczu, ale także do malowania brwi. Zaletą kredek miękkich jest to, że łatwo się rozcierają i dzięki temu można uzyskać efekt przydymionego oka. Miękka kredka do oczu doskonale nadaje się także do malowania kresek wewnątrz oka.

Zobacz także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)