POLECAMY

Kreska i kredka - dobrana para

Kreski na oczach najlepiej jest malować kredką do oczu. Podpowiadamy jaki kolor wybrać i jak się nią posługiwać
Kreska i kredka - dobrana para fot. FREE
Kreska nie musi być czarna choć taka jest najpopularniejsza. Na rynku mamy wiele kredek, miękkie, twarde i typu kajal. Podpowiadamy jak ich używać.
  • Malując białą kredką kreskę na dolnej powiece powiększasz małe oko. Czarna kreska natomiast natomiast pomniejsza oka ale oczy stają się bardziej wyraźne.
  • Pamiętaj, że kreska na dolnej powiece nie może być zbyt gruba gdyż oko będzie wyglądało ciężko. Unikaj rysowania kreski znacznie poniżej linii rzęs, ze względu na bardzo nienaturalny efekt.
  • Jeśli masz opadające powieki nie rysuj kreski z godnie z linią rzęs. Lepiej jest ją wyciągnąć do góry przy zewnętrznych kącikach oczu.
  • Jeśli wolisz eyeliner zacznij malować go od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, jak najbliżej rzęs. Możesz też namalować sobie delikatne kropki i połączyć je linią.
  • Jeśli kreska nie do końca Ci się udała możesz rozetrzeć jej kontury. Niektóre kredki specjalnie są wyposażone w specjalne gąbeczki do rozcierania konturów.
  • Unikaj w makijażu ciepłych rudych i czerwonawych odcieni brązu, które powodują, że oko wydaje się podrażnione i zaczerwienione. Taki makijaż nie doda Ci uroku. Zamiast nich wybierz chłodny lub czekoladowy brąz.

Jeśli masz niebieski kolor oczu: Pasować będą kolory szarości i oczywiście czarny. Możesz też postawić na bardziej odważne kolory np: pomarańcz.
Jeśli masz zielone oczy: U Ciebie sprawdzą się kredki w kolorze brązu i fioletu. Baw się też kolorowymi tuszami.
Jeśli masz brązowe oczy: Możesz przebierać w różnych odcieniach brązu i czerni.

Na zdjęciu:

1. Wodoodporna kredka do oczu, Misslyn, cena: 19,99 zł
2. Bardzo trwała kredka do oczu, Joko, cena: ok. 10 zł
3. Wodoodporna kredka Kajal,Rimmel, cena : 18 zł
4. Automatyczna kredka do oczu, Make up factory, cena: 39, 90 zł
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)