POLECAMY

3 proste sposoby na roszerzone pory

Sprawiają, że cerze brakuje gładkości i świeżości. Jak sprawić, by były mniej widoczne?
3 proste sposoby na roszerzone pory fot. Fotolia
Rozszerzone pory nie dodają nikomu urody. Wprawdzie nie można  ich całkowicie zamknąć, ale można sprawić, by były mniej widoczne.

Jak pozbyć się problemu z rozszerzonymi porami?

1. Oczyszczanie

Do mycia stosuj antybakteryjne żele ze ścierającymi drobinkami, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia z porów. Złuszczają one naskórek i pobudzają ukrwienie skóry. Po umyciu twarzy możesz zastosować tonik z kwasem salicylowym lub glikolowym.

2. Maseczki

Najskuteczniejsze są maseczki z zielonej glinki. Mają niezwykłe właściwości absorbcyjne: usuwają ze skóry toksyny, drobnoustroje, nadmiar sebum, a oddają skórze cenne mikroelementy.

Skutecznie ściąga rozszerzone pory także maseczka z ubitego na sztywno białka. Trzeba je rozprowadzić na twarzy i zmyć wodą, gdy zaschnie.

3. Peeling kwasami

  • W gabinecie medycyny estetycznej możesz skorzystać z zabiegu złuszczania skóry kwasami, np. GlykoPeel (cena: ok. 250 zł).
  • Do złuszczania  wykorzystuje się kwas glikolowy o wysokim stężeniu (50-70 procent), a także substancje odbarwiające (np. kwas kojowy 5 proc.), łagodzące podrażnienia (ekstrakt z morwy) oraz witaminy A, C, E.
  • Gdy lekarz nakłada na twarz preparat, odczuwa się lekkie szczypanie. Uczucie to znika po zmyciu kwasów.
  • Skóra złuszcza się w niewidoczny sposób.
  • To znakomity zabieg dla skóry przetłuszczającej się, zniszczonej opalaniem się na słońcu i w solarium. Cera będzie gładsza, jaśniejsza,  odzyska blask. Mniej widoczne będą zaskórniki i blizny. Najlepszą skuteczność daje zabieg powtarzany w seriach po około 4- 6 razy.

Zobacz także:


Autorka jest redaktorką dwutygodnika "Pani domu".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)