Rozszerzone pory - 3 sposoby jak szybko się ich pozbyć fot. Fotolia

Rozszerzone pory - 3 sposoby jak się pozbyć

Sprawiają, że cerze brakuje gładkości i świeżości. Jak sprawić, by były mniej widoczne?
Aleksandra Jaworska / 09.08.2014 05:00
Rozszerzone pory - 3 sposoby jak szybko się ich pozbyć fot. Fotolia
Rozszerzone pory nie dodają nikomu urody. Wprawdzie nie można  ich całkowicie zamknąć, ale można sprawić, by były mniej widoczne.

Jak pozbyć się problemu z rozszerzonymi porami?

1. Oczyszczanie

Do mycia stosuj antybakteryjne żele ze ścierającymi drobinkami, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia z porów. Złuszczają one naskórek i pobudzają ukrwienie skóry. Po umyciu twarzy możesz zastosować tonik z kwasem salicylowym lub glikolowym.

2. Maseczki

Najskuteczniejsze są maseczki z zielonej glinki. Mają niezwykłe właściwości absorbcyjne: usuwają ze skóry toksyny, drobnoustroje, nadmiar sebum, a oddają skórze cenne mikroelementy.

Skutecznie ściąga rozszerzone pory także maseczka z ubitego na sztywno białka. Trzeba je rozprowadzić na twarzy i zmyć wodą, gdy zaschnie.

3. Peeling kwasami

  • W gabinecie medycyny estetycznej możesz skorzystać z zabiegu złuszczania skóry kwasami, np. GlykoPeel (cena: ok. 250 zł).
  • Do złuszczania  wykorzystuje się kwas glikolowy o wysokim stężeniu (50-70 procent), a także substancje odbarwiające (np. kwas kojowy 5 proc.), łagodzące podrażnienia (ekstrakt z morwy) oraz witaminy A, C, E.
  • Gdy lekarz nakłada na twarz preparat, odczuwa się lekkie szczypanie. Uczucie to znika po zmyciu kwasów.
  • Skóra złuszcza się w niewidoczny sposób.
  • To znakomity zabieg dla skóry przetłuszczającej się, zniszczonej opalaniem się na słońcu i w solarium. Cera będzie gładsza, jaśniejsza,  odzyska blask. Mniej widoczne będą zaskórniki i blizny. Najlepszą skuteczność daje zabieg powtarzany w seriach po około 4- 6 razy.

Zobacz także:


Autorka jest redaktorką dwutygodnika "Pani domu".