POLECAMY

To najlepszy sposób do walki z wągrami!

Wągry to twoja zmora? Spróbuj rozprawić się z nimi za pomocą łyżeczki Unny!
To najlepszy sposób do walki z wągrami! fot. Fotolia

Wągry inaczej zwane zaskórnikami to punktowe zmiany skórne stanowiące mieszankę łoju i zrogowaciałego naskórka. Atakują one najczęściej strefę T (nos, czoło, brodę). Zmagają się z nimi nie tylko posiadaczki cery trądzikowej. Z czarnymi irytującymi kropkami walczy niejedna kobieta.

Oczyszczanie skóry u kosmetyczki jest jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się wągrów. Niestety jest ona dosyć kosztowna, dlatego zanim wybierzesz się do salonu kosmetycznego, wypróbuj kilka domowych sposobów. Jednym z nich jest łyżeczka do wągrów.

Jak wygląda łyżeczka do wągrów?

Łyżeczka do wągrów, inaczej łyżeczka UNNY, to metalowa pałeczka o dwóch różnej wielkości końcówkach wykonanych ze stali chirurgicznej, dzięki czemu nie uczula i nie rdzewieje. Mniejsza część służy do usuwania zaskórników, zaś większa przeznaczona jest do pozbywania się bardziej problematycznych zmian skórnych.

Usuwanie wągra krok po kroku

Zanim przystąpisz do wykonania zabiegu pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu twarzy z demakijażu i dezynfekcji przyrządu. Dzięki temu unikniesz roznoszenia bakterii i powstania stanu zapalnego.

  1. Po oczyszczeniu skóry wykonaj peeling skóry, który pozwoli złuszczyć zrogowaciały naskórek.
  2. Rozpulchnij cerę, aby otworzyć pory. W tym celu przygotuj ziołową parówkę lub po prostu pochyl się nad naczyniem wypełnionym gorącą.
  3. W zależności od rodzaju zmiany skórnej lekko dociśnij odpowiednią końcówkę do skóry. Czasem lepiej jest przyłożyć ją ponad zaskórnikiem i przesuwać w dół lub w bok, do momentu, w którym zostanie usunięty.
  4. Po usunięciu wągra przyłóż do skóry wacik nasączony zimną wodą lub kostkę lodu w celu zamknięcia oczyszczonych porów.
  5. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, dlatego warto nałożyć na nią głęboko nawilżający krem.

Zalety stosowania łyżeczki do wągrów

Używanie łyżeczki Unny jest doskonałym sposobem na skuteczne pozbycie się przykrych niespodzianek na twarzy. Przy regularnej dezynfekcji stosowanie przyrządu jest całkowicie bezpieczne. Dociskanie skóry paznokciami skutkuje powstawaniem blizn. Dzięki łyżeczce unikniesz tego problemu. Zabieg jest bezbolesny i za jego pomocą pozbędziesz się zmian skórnych nawet w trudno dostępnych miejscach, np. na skrzydełkach nosa.

Zobacz również:

Co powinnaś wiedzieć o regulacji brwi? Najlepsze sposoby na uciążliwy trądzik Co robić, gdy skóra jest sucha i piecze?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Najgorsza możliwa rada - zapchaj oczyszczonego pora kremem... A z łyżeczką ostrożnie bo można sobie poważnie uszkodzić skórę.