Kosmetyki do skóry odwodnionej - 16 kosmetycznych hitów

Wybrałyśmy najlepsze produkty!
Karolina Kalinowska / 23.02.2016 04:12

Pewnie będziecie zaskoczone, ale skóra odwodniona nie jest tym samym, czym skóra sucha. Jest między nimi kilka zasadniczych różnic. Przy skórze odwodnionej podstawą jest jej odpowiednie nawilżanie, aby uzupełnić niedobory wody w naskórku. Należy skupić się na jej uzupełnieniu i dostarczeniu substancji, które ułatwią jej wiązanie w skórze. Jednak jest również dobra informacja, odwodnienie jest stanem przejściowym, który można wyeliminować.

Jaka jest różnica między skórą sucha a odwodnioną

Jak dbać o skórę odwodnioną?

Głównymi sygnałami świadczącymi o tym, że skóra może być odwodnione, jest uczucie napięcia i ściągnięcia, może tak się dziać nawet po nałożeniu kremu, jeżeli ma zbyt lekką i niedostatecznie nawilżającą formułę. Dodatkowo skóra jest podatna na podrażnienia, nadwrażliwa i może piec. Jednak najłatwiejszym do zauważenia objawem jest utrata blasku i zdrowego kolorytu.

Niestety bardzo łatwo doprowadzić do odwodnienia skóry np. używając silnie odtłuszczających kosmetyków do twarzy, nadużywając kosmetyków matujących oraz toników z dużą zawartością alkoholu. Dlatego tak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Skóra odwodniona potrzebuje bardzo troskliwej opieki. Podstawą są oczywiście kosmetyki nawilżające. Warto skupić się również na ograniczeniu wody pod wpływem czynników zewnętrznych.

Więcej kosmetycznych hitów:

Kosmetyki, na punkcie których mamy obsesję
Jak wyglądać młodziej?
To będzie największy hit lata 2016!