Karnawałowy look - Makijaż z We-Dwoje.pl

Tegoroczne makijaże na karnawał są zgodne z tym, co prezentowali najwięksi projektanci na swoich pokazach mody. Poniżej prezentujemy zatem wizję zabawowego szaleństwa według Niny Ricci, Miu Miu oraz Chanel.
/ 07.02.2011 07:47

Tegoroczne makijaże na karnawał są zgodne z tym, co prezentowali najwięksi projektanci na swoich pokazach mody.  Poniżej prezentujemy zatem wizję zabawowego szaleństwa według Niny Ricci, Miu Miu oraz Chanel.

Kolory jakie będą dominować do końca lata 2011 to wiśnie, maliny, pomarańcze, pastele oraz wręcz fluorescencyjne barwy, jak na pokazach Miu Miu. Wybraliśmy propozycje najbardziej wyraziste, które idealnie wpasują się w karnawałowy czas. Dajmy się ponieść wyobraźni i wprowadźmy więcej kolorów. 

Cera w każdym z tych makijaży powinna wyglądać świeżo i promienie, z subtelnym połyskiem - dlatego zapomnij o matowym wykończeniu. Oto jak wykonać kilka odważniejszych propozycji, krok po kroku.

Pierwsza propozycja należy do pomysłu Niny Ricci. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy krem rozświetlający, który posłuży jako baza pod makijaż. Równomiernie rozprowadzamy puder w płynie, a drobne niedoskonałości niwelujemy korektorem. Dużym, miękkim pędzlem oraz pudrem sypkim subtelnie matujemy strefę T. Różem podkreślamy kości policzkowe. W kąciki oczu oraz pod łuk brwiowy aplikujemy złoty cień. Na ruchomą powiekę nakładamy wiśniowy cień. Miękką fioletową kredką obrysowujemy kontur oka. Nakładamy złoty (drobny!) brokat w kąciki i środek ruchomej powieki. Przyprószamy nim policzki. Rzęsy podkręcamy zalotką i tuszujemy. Na koniec nakładamy neutralny błyszczyk.

Zobacz również : Wieczorowe oczy - Makijaż z wybiegu, Na randkę

Kolejna propozycja bazuje na pokazie Miu Miu. Intensywny kolor i wyraźne linie są jego podstawą. Na uprzednio przygotowaną cerę nakładamy puder w płynie i tuszujemy niedoskonałości korektorem. Matujemy strefę T i podkreślamy brwi (najlepiej miękką kredką). Na kąciki aplikujemy jasny perłowy cień a od ruchomej części po łuk brwiowy cień brzoskwiniowy. Fioletową kredką obrysowujemy kontur oka, następnie nakładamy na dolną powiekę oraz załamanie górnej zielony cień. Fioletowym cieniem pogłębiamy załamanie powieki górnej. Możesz również dokleić sztuczne rzęsy (np. pomarańczowe) i starannie pomalować swoje czarnym tuszem.

Zobacz również : Karnawałowe oczy, Makijaż dla szatynki , Makijaż w kolorach brązu

Ostatnia propozycja jest zainspirowana lookiem femme fatale. Subtelna, ale wyrazista - a co najważniejsze - łatwa w wykonaniu. Na oczyszczoną cerę nakładamy krem rozświetlający oraz dobry podkład w płynie. Strefę T rozjaśniamy korektorem w płynie i subtelnie matujemy pudrem sypkim. Policzki podkreślamy chłodnym odcieniem różu. Brwi malujemy miękką kredką. Na powieki nakładamy różowo brzoskwiniowy cień, następnie czarnym cieniem obrysowujemy kontur oka i rozcieramy pędzelkiem. Domalowujemy eyelinerem kreski nad linią rzęs. Następnie używamy zalotki i starannie malujemy tuszem. Na koniec usta przeciągamy błyszczykiem w kolorze maliny.

Zobacz również : Uroda z Sophią Loren, Uroda z Brigette Bardot, Uroda wiosna