Wieczorowe oczy - Makijaż z wybiegu

Kuszące spojrzenie to idealne rozwiązanie na wieczorowe wyjście i nie tylko. Oczy mają być wyraziste i przykuwać wzrok innych. Oto jak z tym zadaniem poradzili sobie projektanci.
/ 31.12.2010 09:23

Kuszące spojrzenie to idealne rozwiązanie na wieczorowe wyjście i nie tylko. Oczy mają być wyraziste i przykuwać wzrok innych. Oto jak z tym zadaniem poradzili sobie projektanci.

Tego roku oczy będą pokreślone wymyślnym cieniowaniem, które dodaje uroku. Większość się wzoruje się na kobiecej wersji gotyku, gdyż kolorystyka jest bardzo mroczna - bez obaw, dzięki umiarowi całość prezentuje się perfekcyjnie. Smokey eye należy do najskuteczniejszej broni kobiecej XXI wieku. A oto gorące propozycje z wybiegów.

Christian Dior 2010/2011

Pierwsza propozycja należy do domu mody Dior. Wymyślne zastosowanie eyelinera zostało wykreowane przez samego Karla Lagerfelda. Zamiast brokatowych cieni są "kropki" czarnego tuszu. Z pewnością look ten wymaga odwagi. Aby wykonać taki makijaż należy nałożyć na cerę puder w płynie o właściwościach rozświetlających. Następnie pudrem w kamieniu subtelnie zmatowimy cerę. Na kości policzkowe nakładamy róż w chłodnym odcieniu. Brwi przeciągamy żelem a powieki matowym pudrem sypkim, bądź bazą. Następnie małym pędzelkiem aplikujemy czarny cień (ruchy powinny być jak przy energicznym nakłuwaniu). Czarnym eyelinerem poprawiamy kropki, zawłaszcza w zewnętrznych kącikach. Usta pozostawiamy jasne, ewentualnie nakładamy na nie odrobinę korektora.

Alexander Wang 2010/2011
Makijaż grungowy zaproponował Aleksander Wang. Ciemne czerwone cienie oraz jasna cera w jednolitym kolorze prezentują się bardzo rockowo. Na oczyszczoną cerę nakładamy krem nawilżający, a następnie aplikujemy puder. Matowimi cerę pudrem w kamieniu, a policzki przeciągamy bronzerem. Brwi podkreślamy żelem. Na powieki nakładamy czerwony cień, obrysowując je. Miękkim pędzelkiem rozcieramy cień po łuk brwiowy, lekko wyciągając kąciki zewnętrzne. Linię rzęs podkreślamy czarną kredką (niestaranie), a same rzęsy tuszujemy. Usta pozostawiamy w naturalnym kolorze przeciągając je bezbarwnym błyszczykiem.

Derek Lam 2010/2011

Dwukolorowe oczy wyglądają również rockowo i nadają cerze surowości. Aby wykonać makijaż w tym stylu należy na oczyszczona cerę nałożyć puder w jasnym odcieniu, utrwalić go pudrem w sypkim a następnie podkreślić brwi cieniem w odcieniu naszych włosów. Powieki górne malujemy cieniem w kolorze brudnego błękitu a dolne w odcieniu pomarańczy. Rzęsy tuszujemy czarnym tuszem a usta przeciągamy miedzianym błyszczykiem.

Diane Von Furtstenberg 2010/2011

Seksowny ezoteryczny look zaproponowano na pokazie Diane Von Furtensberg. Podkreślone oczy i jasne usta, to ulubione połączenie wieczorowego makijażu. Na przygotowaną cerę aplikujemy korektor, a następnie nakładamy puder w kompakcie. Bronzerem opalamy cerę i kości policzkowe. Brwi przeciągamy żelem i przeczesujemy. Na górną i dolną powiekę nakładamy czarny cień do powiek i rozcieramy miękkim pędzelkiem. Następnie w kąciki nakładamy połyskliwy (najlepiej brokatowy) zielony cień. Na dolną powiekę dokładamy brokatowy niebieski cień. Czarną kredką malujemy wnętrze oka, rzęsy starannie tuszujemy. Usta pozostawiamy jasne i matowe.

Lanvin 2010/2011

Najseksowniejszy look zaproponował dom mody Lanvin. Każda modelka miała na sobie perukę z czarnych włosów, a makijaż dostał dopasowany do tego typu urody. Na oczyszczoną cerę nakładamy puder w płynie i poprawiamy jego utrwalenie pudrem sypkim. Miękkim pędzlem podkreślamy kości policzkowe - najlepiej bronzerem.  Brwi podkreślamy ciemnym cieniem nadając im kształt. Na powieki nakładamy czarny cień, obrysowując oko. Ruchomą powiekę "rozjaśniamy"ciemnym grafitowym cieniem, a czarną kredką malujemy wnętrze oka, rzęsy starannie tuszujemy. Na koniec usta malujemy szminką w karmelowym odcieniu i przeciągamy błyszczykiem. 

A wam jaki makijaż podoba się najbardziej?