Jak wybrać podkład

Podkład pozbawi cerę połysku lub pięknie ją rozświetli. Nawilży, sprytnie ukryje zmarszczki i przebarwienia. Jeśli go dobrze dobierzesz, nie będziesz mogła się z nim rozstać!
/ 04.11.2008 13:57

Rodzaje podkładów:

- w płynie
- najlepszy do lekkiego makijażu. Jego delikatna konsystencja wcale nie zmniejsza zdolności kryjących. Nadaje się do wszystkich rodzajów cery, ale polecamy go zwłaszcza do skóry z rozszerzonymi porami i zmarszczkami. Aby uzyskać lekki makijaż, nakładaj go zwilżoną gąbką. Jeśli chcesz zwiększyć jego zdolność kryjącą, używaj gąbki suchej.

- w tubce, kremie, słoiczku - ma bardzo dużą zdolność kryjącą. Przeznaczony najczęściej do cery suchej i wrażliwej. Można nakładać go palcami albo zwilżoną gąbką.

- w sztyfcie - świetnie nadaje się do kamuflowania zaczerwienień i wyprysków. Sama możesz modyfikować jego zdolności kryjące – by idealnie zatuszować defekt, trzeba nałożyć więcej podkładu na wybrane miejsce. Sztyftem przeciągaj po buzi jak szminką po ustach, tworząc smugi od środka twarzy na zewnątrz, na czole od dołu ku górze. Smugi rozsmaruj w tym samym kierunku gąbeczką albo palcami. Sztyft jest bardzo wygodny, można go nosić w torebce i dyskretnie robić poprawki.

- podkład o konsystencji musu - jest superlekki, nadaje się do cery bez większych usterek. Nakłada się go palcami.

- w kamieniu - ma duże właściwości kryjące, jest łatwy w użyciu, jeśli tylko skóra jest dobrze nawilżona. Nadaje się do każdego rodzaju skóry. Nabieramy go na wilgotną gąbeczkę i dociskamy ją do twarzy punkt po punkcie. Suchej gąbki można użyć do poprawek w ciągu dnia.

- w pudrze - na pierwszy rzut oka wygląda jak sypki puder. Swoją nietypową konsystencję zawdzięcza składnikom mineralnym. Nałożony pędzlem dobrze stapia się ze skórą, nadając jej jednolity kolor.

Jak wybrać kolor podkładu:

- W sklepie wybierz 3 podkłady,
które wydają ci się najbliższe kolorowi skóry na żuchwie. Właśnie w tym miejscu rozprowadź 3 smugi.

- Podejdź do okna i wybierz ten, który na twojej twarzy jest najmniej widoczny. Powinien być identyczny z naturalną karnacją lub o ton jaśniejszy.

- Uwaga! Za ciemny podkład dodaje lat!