Rodzaje podkładów:
- w płynie - najlepszy do lekkiego makijażu. Jego delikatna konsystencja wcale nie zmniejsza zdolności kryjących. Nadaje się do wszystkich rodzajów cery, ale polecamy go zwłaszcza do skóry z rozszerzonymi porami i zmarszczkami. Aby uzyskać lekki makijaż, nakładaj go zwilżoną gąbką. Jeśli chcesz zwiększyć jego zdolność kryjącą, używaj gąbki suchej.
- w tubce, kremie, słoiczku - ma bardzo dużą zdolność kryjącą. Przeznaczony najczęściej do cery suchej i wrażliwej. Można nakładać go palcami albo zwilżoną gąbką.
- w sztyfcie - świetnie nadaje się do kamuflowania zaczerwienień i wyprysków. Sama możesz modyfikować jego zdolności kryjące – by idealnie zatuszować defekt, trzeba nałożyć więcej podkładu na wybrane miejsce. Sztyftem przeciągaj po buzi jak szminką po ustach, tworząc smugi od środka twarzy na zewnątrz, na czole od dołu ku górze. Smugi rozsmaruj w tym samym kierunku gąbeczką albo palcami. Sztyft jest bardzo wygodny, można go nosić w torebce i dyskretnie robić poprawki.
- podkład o konsystencji musu - jest superlekki, nadaje się do cery bez większych usterek. Nakłada się go palcami.
- w kamieniu - ma duże właściwości kryjące, jest łatwy w użyciu, jeśli tylko skóra jest dobrze nawilżona. Nadaje się do każdego rodzaju skóry. Nabieramy go na wilgotną gąbeczkę i dociskamy ją do twarzy punkt po punkcie. Suchej gąbki można użyć do poprawek w ciągu dnia.
- w pudrze - na pierwszy rzut oka wygląda jak sypki puder. Swoją nietypową konsystencję zawdzięcza składnikom mineralnym. Nałożony pędzlem dobrze stapia się ze skórą, nadając jej jednolity kolor.
Jak wybrać kolor podkładu:
- W sklepie wybierz 3 podkłady, które wydają ci się najbliższe kolorowi skóry na żuchwie. Właśnie w tym miejscu rozprowadź 3 smugi.
- Podejdź do okna i wybierz ten, który na twojej twarzy jest najmniej widoczny. Powinien być identyczny z naturalną karnacją lub o ton jaśniejszy.
- Uwaga! Za ciemny podkład dodaje lat!
1
z
6
Podkład do cery suchej
Zawiera składniki, które zatrzymują wodę w skórze: kwas hialuronowy, witaminy, proteiny oraz wyciągi roślinne, chroniące skórę przed promieniowaniem UV, wiatrem, mrozem.
Podkład nawilżający, Bell, 15 zł
2
z
6
Podkład do cery tłustej i mieszanej
Działa jak bibułka: wchłania nadmiar sebum i ogranicza jego wydzielanie. Nie zawiera olejów, zapewnia skórze matowy wygląd przez wiele godzin.
Fluid matujący, La Roche-Posay, 54 zł
3
z
6
Podkład do cery dojrzałej
Zawiera składniki pielęgnujące cerę (np. retinol, witaminy) i ochronne filtry przeciwsłoneczne. Napina skórę, sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne.
Podkład ujędrniający, Astor, 44 zł
4
z
6
Podkład do cery szarej i zmęczonej
Podkład rozświetlający zawiera pigmenty pochłaniające i odbijające światło. Dzięki temu światło padające na powierzchnię skóry daje złudzenie optyczne: zaczerwienienia, cienie wydają się jaśniejsze.
Fluid rozświetlający, Rimmel, 29 zł
5
z
6
Podkład na przebarwienia
Cera z niedoskonałościami potrzebuje podkładu kryjącego. Twarz będzie wyglądać naturalnie i gładko dzięki substancjom optycznie wyrównującym powierzchnię naskórka.
Podkład kryjący, Delia, 9 zł
6
z
6
Podkład dla zapracowanych
Trwałe podkłady stworzono dla kobiet, które nie mają czasu na poprawki makijażu. Fluidy te zawierają silikon lub lotne olejki, które parują podczas aplikacji, przez wiele godzin pozostawiając na skórze elastyczną warstwę.
Podkład matujący Mattitude 16h, Astor, 37 zł