POLECAMY

Makijaż na zimę

Zimą makijaż może sprawiać problemy. Co zrobić, żeby bez względu na temperaturę był zawsze doskonały? Radzi makijażysta.
Makijaż na zimę
Porad udziela Sergiusz Osmański, makijażysta i dyrektor artystyczny marki Sephora.

Przygotuj skórę:

1. Make-up będzie trwały
nawet w ekstremalnie niskich temperaturach, jeśli dobrze dobierzesz krem pod makijaż.

2. Jeśli masz zamiar przebywać na mrozie dłużej niż 15 minut, nie używaj kremów, które zostawiają na skórze nawilżającą powłokę. Mogą one powodować "ścinanie" kosmetyków, które nałożysz w następnej kolejności. W takiej sytuacji aplikuj krem, który zostanie w pełni zaabsorbowany przez naskórek (nie zostawi filmu). Na rynku znajdziesz wiele kremów lipidowych o lekkiej konsystencji.

3. Bez obaw możesz też używać silikonowej bazy pod podkład — doskonale przylega do skóry i dobrze z nią współpracuje nawet w niskiej temperaturze.

Uważaj na kosmetyki do makijażu:
- Jeśli na dworze jest bardzo zimno,
zrezygnuj z płynnych podkładów lub stosuj je oszczędnie - nie znoszą zmiany temperatury.
- Tusz do rzęs i kredka do oczu lub ust mogą się skraplać i rozmazywać, jeśli nie są wodoodporne.
- Sypki puder będzie powodował wysuszenie cery i może dać efekt popękanej skóry.
- Zapomnij o różach w kremie, które zawierają pochodne wazelizy i pod wpływem nagłego wzrostu ciepłoty ciała mogą "wędrować" po policzku.

Bezpieczny zestaw na zimową imprezę:
- Pudrowy podkład w kompakcie
- dzięki zawartości większej ilości pigmentów pudru jego konsystencja jest bardziej odporna na zmianę temperatury niż podkład płynny.
- Błyszczyk - koniecznie zastąp szminką z zawartością wosku (syntetycznego lub pszczelego), dzięki temu będziesz miała pewność, że się nie rozwarstwi.
- Przez całą zimę staraj się używać kosmetyków wodoodpornych. W porównaniu z tymi zwykłymi nie mają tendencji do rozpływania się pod wpływem ciepła. - Wodoodporne powinny być przede wszystkim tusze do rzęs i kredki do oczu.
- Spośród różów i cieni do powiek sięgaj po te w musie. Sprawdzaj na etykietach, czy są wykonane na bazie silikonu (nie powinny mieć w swoim składzie wazeliny, bo nie będą trwałe!).

Uwaga na zmiany!
Dla trwałości makijażu dużo większym problemem niż mróz jest nagła zmiana temperatury, np. gdy z mroźnego powietrza wchodzisz do ciepłego mieszkania. Wtedy następuje intensywne ukrwienie naskórka, a to może spowodować nawet spłynięcie niektórych kosmetyków z twarzy (jeśli masz na ustach błyszczyk, lepiej zetrzyj go od razu po wejściu do mieszkania). Niektóre kosmetyki mogą się też rozwarstwiać, łuszczyć bądź nadmiernie wysuszać skórę.

Ekstrarada:
Unikaj kosmetyków w różowo-czerwonych odcieniach. Mogą spotęgować wrażenie zaczerwienienia skóry.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)