Jak nakładać sypkie pudry

Mają zarówno swoje zwolenniczki, jak i przeciwniczki. Sypkie pudry dają ultranaturalny efekt, ale mogą się osypywać podczas nakładania. Poznaj odpowiednie techniki aplikacji.
/ 08.09.2008 10:38

Prosta aplikacja
- z pudełeczka.
Klasyczne sypkie pudry zamknięte są zwykle w sporych okrągłych pudełeczkach – są wydajne i "bezpieczne" w stosowaniu (ogranicza je pokrywka z małymi otworkami, przez które przesypuje się tylko minimalna dawka pudrowego pyłu).
- przed otwarciem wieczka potrząśnij delikatnie pudełeczkiem – wtedy na wierzch wysypie się (a nie rozsypie na boki!) trochę pyłu (jeśli w środku zamknięty jest puszek, będzie od razu gotowy do użycia).
- gdy nabrałaś za dużo pudru, otrzep puszek nad pudełeczkiem (makijażyści zdmuchują nadmiar – to wygodna i szybka metoda, oni nie muszą się martwić, kto potem po nich posprząta).
- puder nanoś na twarz ruchami przytykającymi (a nie pocierającymi) – wtedy puder równomiernie osiądzie na skórze.
- pudry w pędzlu też są bardzo wygodne (pędzel samodzielnie dawkuje odpowiednią ilość pudru). Nanoś je na twarz, omiatając twarz krótkimi pociągnięciami.

Zalety i wady
- sypkie pudry łatwo dobrać do koloru cery.
Najlepiej wybrać puder transparentny – dopasuje się do odcienia skóry i będzie niewidoczny!
- jeśli przesadzisz z ilością pudru, łatwo zbierzesz z twarzy jego nadmiar – wystarczy przetrzeć skórę suchym wacikiem.

- drobnopyłkowe pudry dają aksamitne wykończenie skóry, ale mogą się "kurzyć" podczas aplikacji. Osłoń bluzkę chusteczką.
- jeśli podkład jest zbyt mokry, pyłek może się do niego nierównomiernie kleić. Poczekaj, aż podkład "stopi się" ze skórą.