Jak wybrać odpowiednią maskarę?

Co kręci rzęsy, czyli jak wybrać maskarę? Dobrze wytuszowane rzęsy są nieodłącznym elementem prawie każdego makijażu. Rzęsy eksponują oko, sprawiają, że twój makijaż jest bardziej wyrazisty i świeży. Jak więc dobrać maskarę idealną dla twoich rzęs? Mamy kilka wskazówek.
/ 02.07.2012 13:43

Niewiele z nas, mimo wielu pobożnych życzeń, może poszczycić się gęstymi, długimi rzęsami, które sprawiają, że nawet o poranku zachwycamy powłóczystym spojrzeniem. Co gorsza, dobranie tuszu okazuje się nie być sprawą łatwą, ponieważ choć wybór w drogeriach olbrzymi, skąd pewność, że uzyskamy oczekiwane efekty?

Zobacz też: Kolorowa kreska na powiece

- Rzęsy podobnie jak włosy różnią się strukturą, grubością, mają inne potrzeby. Dlatego wybierając tusz warto zastanowić się nad tym, jaki rezultat dzięki niemu chcemy uzyskać, a następnie dobrać właściwy kształt szczoteczki, formułę i kolor - radzi Agnieszka Sęczkowska, Golden Rose.

Zobacz też: Makijaże ślubne

Na co zwracać uwagę wybierając szczoteczkę? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, czy jej włoski są elastyczne, gęsto obsadzone i dobrze rozdzielone. Warto sięgać po aplikatory posiadające włoski ze zróżnicowaną długością; rzęsy, jak i włosy - łamią się, odrastają nowe, przy zróżnicowanej długości włosków na szczoteczce jesteśmy w stanie skutecznie wytuszować nawet krótkie i delikatne rzęsy. Zbyt rzadkie ułożenie włosków szczoteczki powodować będzie sklejanie rzęs.

Zobacz też: Makijaż dla dojrzałych kobiet

Maskary, tusze, szczoteczki do rzęs /fot. Golden Rose

Profil szczoteczki jest zazwyczaj dopasowany do formuły tuszu, by uzupełniać jego działanie. Maksymalne pogrubienie otrzymujemy dzięki szczoteczkom o kształcie cylindrycznym (np. CAT WALK MASCARA, Golden Rose). Najlepsze efekty zyskamy dzięki tuszowi ze zróżnicowaną długością włosków - krótsze zwiększają objętość rzęs, długie z kolei je modelują. Tego typu szczoteczki idealnie sprawdzają się zwłaszcza dla posiadaczek rzadkich rzęs.

Propozycją zdobywającą coraz większą popularność są szczoteczki wyprofilowane do kształtu powieki, zwężane w środku, dłuższe na końcach (np. MAXIM EYES LASH MASCARA, Golden Rose). Taki kształt pozwala zaakcentować zewnętrzne kąciki oka, efektownie unosząc rzęsy i nadając im objętość oraz zalotny wygląd. Zyskujemy dzięki temu wyrazistą oprawę oka.

Zobacz też: Czarna kreska na powiece i jej urok - inspiracje

Rozwiązaniem pomocnym dla osób żyjącym w ciągłym biegu są tusze z asymetrycznymi aplikatorami. Z jednej strony posiadają linię krótszych włosków pozwalającą na dokładniejsze zaakcentowanie dolnych rzęs, z drugiej szczoteczka wyposażona jest w dłuższe włoski, nadające objętości, wydłużające i podkręcające górne rzęsy (np. CITY STYLE MASCARA, Golden Rose). Taka szczoteczka ułatwia wykonanie dobrego makijażu nawet w pośpiechu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup maskary pogrubiającej czy wydłużającej rzęsy, należy stosować na co dzień kilka prostych zasad, przedłużających jej żywotność. Tusze zawierają lotne olejki, których uwolnienie powoduje wysychanie kosmetyku. Dlatego wyjmując szczoteczkę z opakowania nie wolno wykonywać nią energicznych ruchów w górę i dół - wtłaczamy w ten sposób powietrze do środka. Chcąc jak najdłużej zachować świeżość tuszu warto aplikator wkładać do pojemniczka powoli i delikatnie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)