20 lakierów do paznokci - test

20 lakierów do paznokci zostało poddane prawdziwym i wnikliwym testom wytrzymałościowym. Co z nich wynika? Czy najdroższe lakiery do paznokci są zarazem najlepsze i najtrwalsze? Które z lakierów dostępnych na rynku są rzeczywiście szybko schnące? Okazuje się, że w zależności od koloru różne lakiery tej samej marki mogą mieć inną jakość... Nie wierz nigdy reklamie.
/ 03.10.2012 14:29

Od cytrynowożółtego przez krwistą czerwień po błękit nieba i kruczą czerń – na każdy nastrój, każdą okazję, do każdego stroju można dobrać odpowiedni kolor lakieru do paznokci. Ogromna paleta barw zachęca do zakupu. Podobnie jak reklamy obiecujące „wysychanie w kilka sekund” czy „trwałość do 10 dni”. Teksty reklamowe są jednak… znacznie podkoloryzowane. Właśnie w badaniu trwałości lakieru na paznokciach przeżyliśmy kilka rozczarowań. Więcej niż co drugi lakier do paznokci utrzymuje się na nich tylko w stopniu dostatecznym, co często wpływało na obniżenie końcowej oceny jakości. W dwóch przypadkach osiągnęła ona tylko poziom mierny.

Zobacz też: Perfekcyjny podkład - 10 praktycznych rad

Fundacja Pro-Test przedstawia test 20 lakierów do paznokci. Wśród nich są takie, których producenci obiecują wyjątkowo długą trwałość oraz superszybkie wysychanie: 15 w odcieniach klasycznej czerwieni i pięć w modnych odcieniach błękitu. Jeśli myślisz, że różne kolory lakierów tego samego producenta, mają tą samą jakość, mylisz się. Wskazują na to częściowo różne wyniki testów niebieskich i czerwonych lakierów tych samych marek.

Najdroższy lakier – tylko dostateczny

Dobry lakier do paznokci powinien być drogi – to kolejny mit. Test wyraźnie pokazuje, że już za złotówkę za mililitr można kupić dobry produkt. Z kolei reklamowane w perfumeriach lakiery, takie jak Chanel, dostaniemy w cenie prawie dziesięciokrotnie wyższej. Ale czy są lepsze? Okazuje się, że nie. Testowany lakier Chanel nie przekroczył oceny dostatecznej. Wynika to z faktu, że nie jest zbyt trwały, a jednocześnie trudno się go zmywa.

Zobacz też: Sztuczne rzęsy - nowe metody doklejania

Test lakierów do paznokci

fot. Materiały prasowe Pro-Test

Dwa tygodnie praktycznego testu

Każdy produkt z testu wzięło pod lupę po dziesięć ochotniczek. Lakierowały sobie nim paznokcie przez ponad dwa tygodnie: po trzech, pięciu i siedmiu dniach. Oczywiście przed kolejnym malowaniem usuwały poprzednią warstwę.

Dodatkowo jakość produktów sprawdziły profesjonalne testerki z laboratorium. Dla każdej z nich ważne było, by lakier dobrze krył, pięknie błyszczał, długo trzymał się na paznokciach. Jakie były wyniki testu? Badaczki czasami różnie oceniały lakiery w szczegółach, ale połysk i krycie uznawały jednak najczęściej jako dobre lub nawet bardzo dobre.

Zobacz też: Jak wybrać odpowiednią maskarę?

Dobry lakier powinien wytrzymać pięć dni

Inaczej było z trwałością: tylko co drugi lakier utrzymywał się na paznokciach dobrze, wśród nich te, które reklamowane są jako wyjątkowo wytrzymałe. Obietnice, że wytrzymują do siedmiu czy wręcz do dziesięciu dni, są mocno przesadzone. To, owszem, jest możliwe, ale tylko wtedy, gdy zaraz po pomalowaniu paznokci, usiądziemy na sofie i nie będziemy się więcej ruszać. Dobry lakier do paznokci powinien utrzymać się na nich pięć dni, te z przedłużoną trwałością, trochę dłużej. Nie wszystkim lakierom się to udało.

Zobacz też: Eyeliner - jak zrobić kreskę na powiece?

Wyniki testu na: www.Pro-Test.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/08.07.2013 15:13
Już pół roku siedzę na hybrydami new nails i prędko tego nie zmienię. Pozytywne zaskoczenie trwałością efektu - moje paznokcie wyglądają naprawdę super. Na pewno prędko zmian w tym względzie wprowadzać nie mam zamiaru...