fot. www.uzarowicz.com

Kolor cieni a kolor oczu

Bardzo długo obowiązywała zasada w makijażu, by kolor cieni był taki sam, jak kolor tęczówki. Odchodzi się jednak od tego, bo często ten sam kolor na powiekach powodował, że oczy były przygaszone. Żeby wydobyć ich kolor stosuje się kontrast.
/ 29.09.2009 15:24
fot. www.uzarowicz.com

Nasze oczy wybijają się na tle cieni, nadając im wyraziste spojrzenie. Co sezon mamy inne trendy w makijażu. Ważne, żeby zawsze znaleźć coś dla siebie i umieć dopasować wszystko do naszego typu urody.

Oczy szare i zielone

Do takich oczu świetnie pasują pastelowe kolory np. różu, szarości, błękitu czy beżu. Należy się też wystrzegać ostrych, jaskrawych kolorów. Można podkreślać oczy kredką, ale malując cieniutką linię przy samych rzęsach. Stosować można tusze w kolorze szarym lub brązowym.

Oczy piwne i brązowe

Takie oczy pięknie komponują się z jaskrawymi kolorami. Świetnie pasują wszelkiego rodzaju śliwki i fiolety, granaty i zimny błękit, butelkowe zielenie i pistacja. Takie kolory sprawią, że twój kolor oczu nabierze intensywności, stanie się bardziej widoczny. Rzęsy mocno podkreślamy czarnym tuszem.

Oczy niebieskie

Do tych oczu pasuje wiele cieni. Aby uwydatnić ich kolor stosuj wszelkiego rodzaju brązy, pomarańcze, odcienie złota, kolor łososiowy, rdzawy oraz czarny. Rzęsy pomaluj czarnym lub brązowym tuszem.

Rzecz ma się trochę inaczej, gdy przychodzi lato i wyjedziemy na upragniony urlop. Przy opalonej skórze ładnie wyglądają kolory: oliwkowy, ochry, brązu ze złotym połyskiem. W tym przypadku nie ma dużego znaczenia kolor oczu, bo latem nie malujemy się zbyt mocno. Staramy się raczej lekko podkreślić swoją urodę.