kremy z filtrem spowalniają starzenie się skóry fot. Adobe Stock

Jak opóźnić proces starzenia się skóry - ten krem ci w tym pomoże

Łatwiej zapobiegać niż leczyć, szczególnie w przypadku zmarszczek. Ten krem pomoże ci skutecznie przystopować starzenie się skóry. Na pewno masz go wśród swoich kosmetyków!
Urszula Wilczkowska / 26.07.2019 09:52
kremy z filtrem spowalniają starzenie się skóry fot. Adobe Stock

Ile kremów przeciwzmarszczkowych przetestowałaś już w swoim życiu? Zwykle martwimy się szczególnie okolicami oczu i ust, więc nakładamy na nie kolejne kosmetyki obiecujące cudowne efekty. Często niestety z marnym skutkiem.

Kremy z filtrem hamują starzenie się skóry

Okazuje się, że nie potrzebujesz setek nowych (i coraz droższych) kremów przeciwzmarszczkowych. Jednym z głównych czynników przyspieszających starzenie się skóry jest promieniowanie UV. Aby je powstrzymać, wystarczy... zwykły krem z filtrem!

Chociaż delikatna opalenizna wygląda pięknie, twoja skóra niekoniecznie za nią przepada. Nałożenie na twarz filtru UV pomoże ci skutecznie spowolnić powstawanie zmarszczek.

Pamiętaj, że źródłem szkodliwego promieniowania nie jest jedynie światło słoneczne, ale i to pochodzące z niektórych żarówek. Nie rezygnuj więc z ochrony nawet w pochmurny dzień.

Filtr UV na co dzień

Nie musisz wybierać między kremem z filtrem a makijażem. Wystarczy, że wybierzesz krem o formule, która sprawdzi się pod podkładem. Będą to kremy o lekkiej, nielepkiej konsystencji, które nie zostawiają białego filmu.

Jeśli nie jesteś przekonana do kremów z filtrem pod makijażem, wypróbuj filtrów UV w innej formie. Podkład lub kosmetyczna nowość - puder z ochroną przeciwsłoneczną z pewnością staną na wysokości zadania.

Zobacz też:
Najlepsze kremy z filtrem do twarzy i ciała. Zobacz nasze top 7!
Mgiełka z filtrem - doskonała alternatywa dla kremów