Mgiełki i spraye z filtrem - 9 polecanych produktów do twarzy i ciała

Są bardzo praktyczne, nawilżają i odświeżają skórę nawet w czasie największych upałów.
Karolina Kalinowska / 03.08.2018 05:06

Z każdej strony słyszymy, że promieniowanie słoneczne jest szkodliwe i powinnyśmy używać kosmetyków z filtrami. Wiele osób stosuje się do tych zaleceń, ale bardzo dużo niestety je lekceważy. Powodów oczywiście jest mnóstwo, ale jednym z najczęściej powtarzanych argumentów jest czasochłonna aplikacja i biały (lub tłusty) film, który często pozostawiają tradycyjne produktu.

Producenci kosmetyków postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i stworzyli mgiełki z filtrami przeciwsłonecznymi.

Kremy do twarzy nowej generacji! Chronią przed szkodliwym działaniem słońca i są idealne pod makijaż

Mgiełki z filtrami do twarzy i ciała

Mgiełka z filtrem jest praktyczna i wygodna w użyciu. Większość produktów, które znajdziesz w naszym zestawieniu, ma bardzo szerokie spektrum ochrony przed promieniowaniem UVB i UVA.

Wszystkie mgiełki mają bardzo lekką konsystencję (niektóre delikatnie olejową), bardzo szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze uczucia lepkości. Dzięki uniwersalnej formule można je stosować do ochrony twarzy i ciała.

Pamiętaj jednak, że niektórzy producenci zalecają mimo wszystko używać tradycyjnego balsamu z wysokim filtrem SPF, a mgiełkę stosować jako uzupełnienia ochrony przeciwsłonecznej. Czyli zamiast wcierać w skórę raz na 2 godziny kolejną warstwę kremu, wystarczy spryskać ją sprayem.

Więcej kosmetycznych hitów na lato:
Nasze hity! 9 najlepszych kremów do twarzy i ciała z wysokim filtrem
Wybór redakcji: 18 najlepszych kosmetyków do opalania

Redakcja poleca

REKLAMA