POLECAMY

18 rzeczy, których nie wiedziałaś o malowaniu rzęs

Przeczytaj koniecznie!
18 rzeczy, których nie wiedziałaś o malowaniu rzęs fot. FREE

Tego nie wiedziałaś o malowaniu i pielęgnacji rzęs:

 • Zalotki używaj zawsze przed pomalowaniem rzęs!  
 • Warstwy - teoretycznie rzęsy można malować nieskończoną ilość razy. Jednak praktycznie 2-3 warstwy wystarczą. Przy kolejnych warstwach rzęsy nie zyskają już na grubości, a zwiększa to jedynie prawdopodobieństwo kruszenia i obsypywania się maskary.
 • Kiedy na skórę wokół oczu nakładasz preparat pielęgnacyjny, nie pobrudź nim rzęs. Tłustawy film, który na nich pozostanie, sprawi, że tusz nie utrzyma się długo.
 • A niechcący musnęłaś rzęsy np. mleczkiem do demakijażu lub kremem pod oczy, przetrzyj je płatkiem kosmetycznym zanurzonym w toniku.

Szybka lekcja malowania rzęs:

 1. Malowanie rzęs zacznij od ich nasady - przyłóż szczoteczkę tak, by rzęsy znalazły się pomiędzy jej włoskami. Wtedy pomalujesz niemal każdą z osobna. Nie możesz sobie poradzić? Palcem wskazującym delikatnie ściągnij powiekę w kierunku skroni. Rzęsy rozłożą się jak wachlarz i łatwiej ci będzie ustawić mascarę we właściwej pozycji.
 2. Starannie pomaluj górne rzęsy - maluj je najpierw poziomo, zygzakowatymi ruchami blisko nasady, a potem pionowo, ciągnąc szczoteczkę ku ich końcówkom. Postaraj się także opanować umiejętność równoczesnego powolnego obracania szczoteczki - dzięki temu rzęsy nie będą się sklejać.
 3. Powtórz malowanie górnych rzęs - drugą warstwę tuszu zacznij nakładać, zanim pierwsza całkowicie wyschnie.
 4. Dolne rzęsy wytuszuj końcówką szczoteczki - trzymaj ją pionowo, tak aby ruch był precyzyjny.

Jak podkręcić rzęsy?

 • Tuszem - specjalne składniki tuszu podkręcającego, kurcząc się w trakcie schnięcia, jednocześnie wywijają rzęsy ku górze.
 • Szczoteczką - gdy tusz jest jeszcze wilgotny, suchą spiralkę przyłóż od góry i delikatnie rozczesuj rzęsy, podkręcając je jednocześnie ku górze aż do momentu, kiedy tusz wyschnie całkowicie.
 • Zalotką - przez 10 sekund ściskaj rzęsy zalotką najpierw u ich nasady. Potem rozluźnij ją i przesuń lekko ku środkowi rzęs. Tak samo potraktuj końce rzęs.
 • Łyżeczką do herbaty - po nałożeniu mascary lekko przymknij powiekę. Potem połóż na niej łyżeczkę tak, by jej brzeg znajdował się u nasady rzęs. Na kilka sekund dociśnij łyżeczkę do powieki. Rzęsy naturalnie wywiną się w górę.
 • Zrób trwałą -  w gabinecie kosmetycznym możesz poddać swoje rzęsy trwałej ondulacji. Efekt podkręcenia będzie widoczny przez blisko 2 miesiące. W tym czasie wystarczy malować rzęsy tuszem.

Jak wydłużyć rzęsy?

 • Tuszem - dzięki cienkiej szczoteczce o gęstych włoskach tusz wydłużający osadza się nawet na najkrótszych rzęsach, a przede wszystkim na ich końcówkach – dzięki temu wydają się dłuższe.
 • Podwójną mascarą - na początku pomaluj rzęsy kremową bazą, w której zatopiono mikrowłókna - osadzają się one na końcówkach rzęs, wzmacniają je i wydłużają. Później pomaluj włoski ciemną mascarą.
 • Za pomocą sztucznych rzęs - możesz przykleić cały wachlarz albo pojedyncze kępki. Pamiętaj jednak aby pomalować je tuszem do rzęs!
 • Pudrem - muśnij nim rzęsy przed nałożeniem tuszu. Cząsteczki pudru otoczą je delikatnie na całej długości. Pomalowane później mascarą będą wydawać się grubsze, mocniejsze i dłuższe.
 • Maluj same końcówki - po nałożeniu mascary pozwól jej wyschnąć, po czym użyj jej ponownie, tym razem jedynie na końcówki rzęs.

Więcej kosmetycznych trików i porad:


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Fajny artykul. Nie wiedziałam chyba 2 🙂 Zapraszam do mnie wolnamk.blogspot.com
/2 lata temu
Fajne informacje. Z mojej strony powiem tylko tyle, że tusz All in one to produkt, który skradł moje serce...
/2 lata temu
Mało wartościowy artykuł, wszystko oczywiste.