POLECAMY

Jak prawidłowo używać henny do brwi?

Sprawdź nasze triki!
Jak prawidłowo używać henny do brwi? fot. FREE

Jeśli natura nie obdarzyła Cię wyraźnymi brwiami o idealnym kształcie, sięgnij po hennę. Zyska na tym oprawa oczu i głębia spojrzenia. Zadbane i dobrze wyregulowane brwi to piękniejsza oprawa dla oczu niż najlepiej wykonany makijaż. Niestety, niektóre z nas nie mogą pochwalić się gęstymi, ciemnymi brwiami. I wtedy z pomocą przychodzi nam henna do brwi.

Henna do brwi - krok po kroku

  1. Tłustym kremem (do twarzy albo do rąk) posmaruj skórę wokół łuków brwiowych. W ten sposób zapobiegniesz powstaniu zabrudzeń na skórze. Uważaj, by nie nałożyć kremu na włoski, bo wtedy henna ich nie zabarwi.
  2. Przygotuj preparat (np. Delia, ok. 2 zł). W szklanym naczyniu połącz niewielką ilość farby z aktywatorem tak, aby powstała niezbyt gęsta emulsja. Nałóż na łuki brwi, zaczynając od nasady nosa w kierunku skroni.
  3. Trzymaj hennę od 2 do 10 minut  - im dłużej, tym ciemniejszy odcień uzyskasz. Zmyj płatkiem bawełnianym zwilżonym ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Przecieraj łuki brwi zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Więcej o pięknych brwiach:

Tagi: twarz, brwi
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Zwracam uwagę, że henna jest silnym alergenem i lepiej pierwszy raz trzymać krótko. Po 10 minutach będziecie miały zafarbowana skórę, nie wiem czy wszystkim to odpowiada.