POLECAMY

6 najbardziej zaskakujących grzechów wobec urody

Nawet pozornie niewinne przyzwyczajenia mogą niekorzystnie wpłynąć na twój wygląd...
6 najbardziej zaskakujących grzechów wobec urody fot. FREE/kolaż polki.pl

Starasz się dbać o skórę, kupujesz sprawdzone kremy, nie żałujesz czasu na pielęgnację czy wizytę u kosmetyczki. Tymczasem urodzie mogą szkodzić zupełnie inne rzeczy.

1. Zbyt długa kąpiel

Wszystkie uwielbiamy relaks w wannie. Jednak długa kąpiel w gorącej wodzie z dodatkiem piany wysusza skórę, a dodatkowo sprzyja pękaniu naczynek. Lepszym pomysłem jest skrócenie czasu kąpieli do 10–15 minut - woda powinna mieć 35–38 stopni C.

2. Spanie na brzuchu

To przyzwyczajenie szybko pozostawia ślady na delikatnej skórze dekoltu oraz piersi - szybciej się przesusza, wiotczeje. Staraj się zmieniać pozycje podczas snu, a dekolt i biust codziennie masuj ujędrniającym balsamem.

3. Zbyt częsty peeling

Złuszczanie jest ważne, bo oczyszcza i odświeża cerę. Jednak zbyt częste zabiegi osłabiają wierzchnią warstwę naskórka, który powinien chronić głębsze warstwy skóry. Efektem jest większa podatność cery na podrażnienia. Przy skórze suchej lub wrażliwej rób peeling raz na 10–14 dni, przy tłustej i mieszanej – 1 raz w tygodniu.

4. Objadanie się słodyczami 

Nadmiar cukru w naszym organizmie gromadzony jest w komórkach - to osłabia sprężystość skóry i przyspiesza powstawanie zmarszczek. Postaraj się ograniczyć słodycze lub zastąp je owocami. Szczególnie wartościowe są cytrusy, winogrona i śliwki – zawierają przeciwutleniacze, które opóźniają starzenie.

5. Zarywanie nocy

Kiedy nasz organizm odpoczywa, cera intensywnie pracuje. W nocy uwalniane są hormony, które sprzyjają odnowie komórkowej. Gdy kładziesz się spać późno, skóra nie może się dostatecznie zregenerować. Kładź się do łóżka przed północą i śpij minimum 7 godzin.

6. Zmywanie bez rękawiczek

Detergenty niszczą skórę rąk podczas zmywania, prania i sprzątania. Aby tego uniknąć zmywaj i sprzątaj w gumowych rękawicach. Jeśli jesteś uczulona na lateks, poszukaj w aptece hipoalergicznych. Po myciu rąk zawsze stosuj nawilżający krem!

Na podstawie tekstu zamieszczonego w dwutygodniku "Przyjaciółka"

Więcej kosmetycznych trików i porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/tydzień temu
Od młodości lubię słodycze i nie zauważyłam aby wpływały na powstawanie zmarszczek w przeciwieństwie do detergentów i chemii domowej ,które rzeczywiście niszczą skórę na dłoniach i paznokcie .Wszystkie prace domowe wykonuję wyłącznie w specjalnych rękawiczkach ochronnych ,dzięki temu dłonie są piękne
/2 lata temu
Z tym cukrem to u mnie to chyba na odwrót, wcinam słodycze na okrągło, odkąd pamiętam, a mam 32 lata, a w sklepie wciąż sprawdzają mi dowód, kiedy chce kupić piwo :)