Jak dobrać kolor szminki fot. Fotolia

Jak dobrać idealny kolor szminki - porady

Różowy, pomarańczowy a może czerwony? Jaki kolor szminki będzie dla Ciebie odpowiedni?
Małgorzata Machnicka / 05.06.2014 07:00
Jak dobrać kolor szminki fot. Fotolia
Kobiety wreszcie pokochały kolorowe szminki! Projektanci już od kilku sezonów przekonują nas do intensywnych odcieni pomadek i w końcu dopięli swego - nastał czas, w którym większość kobiet przestała bać się eksperymentów i chętnie sięga po kolorowe szminki. Jak dobrać ten idealny kolor? Po nudnych beżach i brązach, warto bliżej się przyjrzeć odcieniom, które królują na czerwonych dywanach i wybiegach.

Pamiętaj, szminkę dobierasz do karnacji, nie do sukienki czy butów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na jej kolor, ale także konsystencję - matowe szminki pomniejszają usta, te z połyskiem je powiększają. I ważna rada - jeśli masz małe usta zrezygnuj z ciemnych odcieni nawet jeśli są bardzo modne.


Jak dobrać idealny kolor szminki?

  • kobiety o jasnej, chłodnej cerze powinny wybierać pastelowe odcienie różu, chłodną czerwień, kolor czerwonego wina, brzoskwinia
  • dla kobiet o ciepłym odcieniu skóry idealne będą te koralowe, ceglane, w kolorze makowej czerwieni, pomarańczowe, brzoskwiniowe, cappucino
  • kobiety o oliwkowej skórze mogą zaszaleć, idealnie pasuje do nich fuksja, purpura, ognista czerwień
  • kobiety o śniadej cerze powinny wybierać czerwienie przełamane brązem i fioletem, malinowe i burgundowe szminki.Więcej porad makijażowych: