ABC pielęgnacji okolic oczu
Podstawą pielęgnacji jest skóry oczu jest odpowiedni demakijaż. Nigdy nie powinnyśmy mocno pocierać okolic oka, gdyż możemy sobie podrażnić nie tylko skórę, ale także samo oko. Co więcej, najlepiej używać specjalnych płynów, które dokładnie usuną makijaż. Najwygodniej zmoczyć płatek kosmetyczny, przyłożyć go do oka, chwilę przytrzymać i tak zmywać oczy. W zależności od intensywności makijażu czynność powinna być powtarzana. Jeśli chodzi o dobór kosmetyku do demakijażu oczu to możemy wybrać w zależności od tego co lubimy: wodę micelarną, płyn dwufazowy, bądź mleczko.
Zobacz też: Piękna twarz od A do Z - poradnik
Jeśli chodzi o dobór kosmetyku do demakijażu oczu to możemy wybrać w zależności od tego co lubimy: wodę micelarną, płyn dwufazowy bądź mleczko. Pamiętajmy także, że jeśli używamy produktów wodoodpornych, należy wybrać preparat, który będzie przeznaczony do usuwania tego typu makijażu.
Zobacz też: Demakijaż dostosowany do typu skóry
Odpowiedni krem
Następny krok to wybór odpowiedniego kremu. Błędne jest myślenie, że w wieku dwudziestu lat problem doboru kremu nas nie dotyczy. Przeciwnie! To najlepsza pora. Oczywiście nie zaczynamy w tym wieku używać kremów ujędrniających, ale nawilżających, redukujących opuchnięcia, bądź rozświetlających. Kremy pod oczy są w różnych wariantach konsystencyjnych, zapachowych czy cenowych i wystarczy odrobina czasu by dobrać odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb produkt. Chcąc kupić krem zastanówmy się jaki będzie dla nas najlepszy.
Zobacz też: Czy istnieje uniwersalny krem do twarzy?
Przyjrzyjmy się sobie i przemyślmy, co najbardziej nam przeszkadza: czy są to opuchnięcia, zmarszczki, utrata elastyczności czy brak blasku. Jeżeli okolice oka są przesuszone, najlepiej wybrać preparat o kremowej konsystencji, który da ukojenie i komfort. Jeżeli problemem jest dla nas opuchnięcie, powinnyśmy wybrać coś o lekkiej żelowej konsystencji, albo specjalne preparaty z kulką ze stali nierdzewnej, które dzięki niższej temperaturze obkurczą naczynia krwionośne i opuchlizna zejdzie.
Zobacz też: Nawilżanie skóry - dlaczego tak ważne?
Najczęściej popełniane błędy
Jednak najczęściej popełnianym przez kobiety błędem jest nakładanie podkładu do twarzy pod oczy. Podkład ma zbyt ciężką konsystencję dla delikatnych okolic oka i nie powinnyśmy go tam nakładać. Zawsze nakładamy w te miejsca korektor pod oczy bądź rozświetlacz. Są one lekkie, nawilżające i nie obciążą skóry. Przy wyborze korektora także powinnyśmy się zastanowić czego od niego oczekujemy. Korektory rozświetlające najlepiej sprawdzą się, jeżeli mamy problem ze zmarszczkami. Odbiją światło co sprawi, że zmarszczki będą mniej widoczne, a także sprawdzą się u osób, które nie mają problemu z zasinieniem wokół oczu i chcą tylko uzyskać naturalny, świeży wygląd oraz wyrównany makijaż.
Jeżeli mamy problem z zasinieniem, najlepiej wybrać korektor kryjący, który też dobrze sprawdzi się po imprezie bądź nieprzespanej nocy. Pamiętajmy, że to jak zadbamy o skórę teraz będzie rzutowało na nasz wygląd za kilka lat. Szkoda by było żałować, że nie chciało nam się spędzić w łazience dwóch minut więcej, aby wyglądać świeżo i młodo przez dłuższy czas!