POLECAMY

Cienie idealne dla ciebie

Często nie wiemy, jak malować oczy, i poprzestajemy na użyciu mascary. Tymczasem dobrze dobrany cień sprawi, że spojrzenie stanie się bardziej wyraziste, intrygujące.
Cienie idealne dla ciebie fot. FREE

W drogeriach jest wiele rodzajów i kolorów cieni. Jaki wybrać, w jaki sposób nakładać? Przeczytaj.

Rodzaje cieni

W kamieniu. Najbardziej popularne, trwałe. Łatwo rozprowadzają się na powiece. Nakładaj je pacynką lub pędzelkiem.

Kremowe. Najlepsze dla suchej cery i osób noszących soczewki kontaktowe (nie pylą). Zrobisz nimi makijaż w kilka sekund. Nabierz kosmetyk na palec i nanieś na powiekę. Można je też aplikować gąbeczką. Makijaż tymi cieniami wymaga częstych poprawek, gdyż mają tendencję do zbierania się w zagłębieniu powiek.

Sypkie. Dają możliwości uzyskiwania niepowtarzalnych odcieni, ponieważ kolory łatwo można ze sobą mieszać. Nakładaj je pędzelkiem lub pacynką i rozcieraj opuszkami palców. Uważaj, bo łatwo nimi oprószyć twarz. Makijażyści mają na to skuteczny sposób: pod oko trzeba nałożyć grubą warstwę sypkiego pudru – jeśli cień się osypie, łatwo usuniesz go pędzlem razem z pudrem.

W sztyfcie. Świetnie nadają się do poprawienia makijażu w ciągu dnia. Przypominają szminkę do ust. Wysuwamy sztyft, rysujemy kreskę i rozcieramy pędzelkiem lub palcem na powiece.


Jak je stosować?

Zanim sięgniesz po cienie, nanieś na powieki specjalną bazę (np. Gosh, Pupa). Możesz też ją zastąpić zwykłym podkładem. To ułatwi aplikację cieni oraz przedłuży ich trwałość.

Kiedy chcesz użyć kilku kolorów, najciemniejszy nanieś wzdłuż linii rzęs lub po zewnętrznej stronie powieki, w wewnętrznych kącikach zaś kolor jaśniejszy.

Matowe cienie pasują na dzień i na wieczór. Opalizujące zaś najlepiej wyglądają wieczorem, bo pięknie rozświetlają powiekę.


Dobierz cień do koloru oczu
Oczy niebieskie: łososiowy, brąz, beż, śliwkowy, złoty
Oczy szare: róż, beż, zieleń, błękit, fiolet
Oczy zielone: róż, beż, fiolet, brąz, granat
Oczy piwne: fiolet, granat, błękit, pistacja, ciemna zieleń


Które cienie są najlepsze? Pytaj i radź na uroda.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Bianka, bo wybierasz nie taki odcien, jak trzeba