Prima Moda japonki z cholewką kolekcja wiosna-lato 2010

Zwykłe czy z cholewką?

Sandałki lub japonki z cholewką? Czemu nie! To od kilku sezonów jeden z kontrowersyjnych trendów – lekkie sandałki z cholewką otulającą kostkę, czasem nawet sięgającą kolan.
/ 01.06.2010 15:43
Prima Moda japonki z cholewką kolekcja wiosna-lato 2010

Projektanci i fashionistki mówią zgodnie: tak, to się nosi, inni nie mają wątpliwości – tak wyglądają najbrzydsze buty świata. Jednemu nie można zaprzeczyć – takie buty są modne, są popularne, są noszone, nawet na polskich ulicach.

japonki z cholewkaPrima Moda, kolekcja wiosna-lato 2010

Zobacz także: Klasyka na nowo


Japonki od dobrych 10 lat stanowią letni pewniak, we wszystkich możliwych odmianach, od tych minimalistycznych, które przeplatają stopę delikatnymi paseczkami, przez sandałki z kwiecistymi zdobieniami, ze wszystkich możliwych materiałów skórzane, plastikowe, gumowe. W biżuteryjnym stylu, z ćwiekami, z kokardkami, kwiatkami, w dowolnym kolorze.

japonki Prima ModaPrima Moda, kolekcja wiosna-lato 2010

W postaci sandałków i klapek – na plażę, do kawiarni, czasem nawet do pracy (ale tylko tam, gdzie dress-code na to zezwala), na dzień, na wieczór, na co dzień, od święta. Rzadko który fason jest tak demokratyczny. Pasują i do romantycznych sukienek, i do dżinsów, i do szortów o sportowym charakterze.

japonki Prima ModaPrima Moda, kolekcja wiosna-lato 2010

Zobacz także: Jak pielęgnować obuwieWydawałoby się, że jest to tak podstawowy fason, że trudno cokolwiek w nim zmienić. A jednak! Jeśli znudziły Ci się „zwykłe” japonki, to może pora na te z szeroką cholewką? Szczególnie polecane dla osób odważnie podążających za trendami. Sprawdzą się idealnie do spodni rurek, krótkiej sukienki, albo szortów – nosi się je tak, by cholewka była widoczna!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)