Ackermann, wiskoza fot. FREE

Wiskoza

Wygodny, lekki materiał przypominający jedwab, idealny na lato
/ 31.03.2010 09:27
Ackermann, wiskoza fot. FREE
Wiskoza to pozyskiwane z naturalnych związków włókno sztuczne, składające się głównie z celulozy i wytwarzane przemysłowo.

Wiskoza posiada doskonałe higieniczne, antyseptyczne i farbujące właściwości, dzięki którym jej desenie i barwy są niezwykle naturalne. Z wyglądu wiskoza jest podobna do jedwabiu, wełny, płótna lub bawełny, jednak postępować z nią należy o wiele bardziej delikatnie. Włókna wiskozy są zwiewne, miękkie, gładkie, bardzo przyjemne w noszeniu, o niezwykle wyrazistych kolorach.

Sukienki i tkaniny w 100% zrobione z wiskozy są idealne na upał. Są lekkie, przewiewne, nie kleją się do ciała i nie widać na nich plam potu. Niestety łatwo się gniotą mogą się elektryzować i trzeba je prać w szczególny sposób bo np. od wirowania mogą się skurczyć lub stracić pierwotna formę.

Jak prać wiskozę
Prać w temperaturze 30, maksymalnie 40 stopni. Przed pierwszym praniem zmoczyć w zimnej wodzie bo materiał się zbiega. Prać w proszku to tkanin delikatnych, bez wybielacza.

Jak suszyć wiskozę
Lekko odwirować i rozwiesić gdy jest jeszcze mokra, nie zwijać, gnieść ani wyciągać.

Prasowanie wiskozy
Najlepiej prasować na średniej temperaturze na materiał wykręcony na lewą stronę i nie naciskać mocno żelazkiem w okolicy szwów.