POLECAMY

Pokaz Lukasza Jemioła jesień-zima 2011 - relacja

Młody projektant zaprezentował swoją jesienno-zimową kolekcję 2011 w Och Teatr. Zachwycały nie tylko kreacje, ale i oprawa.
Pokaz Lukasza Jemioła jesień-zima 2011 - relacja fot. AKPA

Pokaz rozpoczął się wyświetleniem na dwóch przeciwległych stronach wybiegu krótkiego filmu, w klimacie The Ring i Twin Peaks, w którym młoda para idzie razem przez las, w rytm przejmującej muzyki. Jak okazuje się po chwili film pokazywany jest od tyłu, a ruchy modeli stają się coraz bardziej nienaturalne i ciekawe zarazem.

Po zakończeniu filmu następuje chwila ciszy i z sufitu, na środek wybiegu spada... ściana deszczu, powodując zachwyt na sali. Dopiero wówczas, zza zwierciadlanych drzwi wyłaniają się kolejno modelki. Niemal filmowa, klimatyczna muzyka w połączeniu z deszczem i unoszącą się wzdłuż wybiegu mgłą potęguje efekt tajemnicy.

Trzeba przyznać, że w porównaniu z innymi pokazami jakie już miały miejsce w tym sezonie Jemioł zaaranżował swoją prezentację z pomysłem.

Kreacje utrzymane w szaro-beżowo-ziemistych tonacjach łączyły ze sobą materiały zwiewne i zamaszyste, ze sztywnymi. Mocnym motywem były suwaki i niesymetryczne stroje, elementy garderoby wydawały się być czasem pomontowane z różnych kreacji co nadawało kolekcji aurę dekonstrukcjonizmu. Wszystko to przy zachowaniu bardzo kobiecego wyglądu. Nie brakowało też stricte zimowych tonów, jak kożuchowe kamizelki, owcze skóry czy kaptury pełniące funkcję szali. Na wybiegu pokazali się również panowie w długich swetrach i z pozoru niekształtnych spodniach.

Jedynymi kolorami jakie wkradły się do kolekcji były słoneczny oliwkowy i chabrowy, odpowiednio przygaszone czernią i szarościami. O ile większość kreacji zostanie pewnie tylko na wybiegu, to w koktajlowych sukienkach z pewnością zobaczymy w nadchodzącym czasie nie jedną celebrytkę.

Zobacz ZDJĘCIA POKAZU: Łukasz Jemioł jesień-zima 2011

Film sprzed pokazu:Łukasz Jemioł po pokazie z Kingą Rusin
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)