Polscy projektanci: 10 najpopularniejszych projektantów, których warto znać

Nieszablonowe, unikatowe, uszyte z dbałością o najmniejszy szczegół. Polskie projekty w niczym nie ustępują zagranicznym, nic więc dziwnego, że zachwyca się nimi miliony osób. Poznaj 10 czołowych, polskich projektantów, których koniecznie trzeba znać.
Karolina Kalinowska / 21.10.2022 05:18

Ubrania tworzone przez polskich projektantów charakteryzują się wyjątkową dbałością o szczegóły. Kto należy do czołówki polskich designerów? Poznaj 10 czołowych polskich projektantów, których wypada znać.

Spis treści:

  1. Gosia Baczyńska
  2. MMC
  3. Łukasz Jemioł
  4. Joanna Klimas
  5. Zaquad
  6. Robert Kupisz
  7. Mariusz Przybylski
  8. Paprocki&Brzozowski
  9. Maciej Zień
  10. Bizuu

Polscy projektanci: Gosia Baczyńska

Gosia Baczyńska przygodę z modą zaczęła już w szkole podstawowej, wtedy uszyła swoją pierwszą sukienkę. Była malinowa, u dołu miała falbany i aplikacje. Obecnie jest jedną z najbardziej rozchwytywanych polskich projektantek mody. Ubiera się u niej m.in. Małgorzata Kożuchowska, Monika Brodka i Magda Cielecka.

Warto przypomnieć, że w czasie wizyty w Polsce, sukienkę zaprojektowaną przez Gosię Baczyńską założyła księżna Kate.

Księżna Kate pojawiła się w sukience polskiej projektantki! O kogo chodzi?

Polscy projektanci: MMC

Za marką MMC stoi Ilona Majer i Rafał Michalak, którzy tworzą proste formy zamknięte w ultranowoczesnej tkaninie. Ich kolekcje charakteryzują się nonszalanckim stylem i nowoczesnym minimalizmem. Ubrania oversize to ich znak rozpoznawczy!

Polscy projektanci: Łukasz Jemioł

Jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich projektantów. Tworzy ekskluzywne kolekcje dla kobiet i mężczyzn. Ubrania zaprojektowane przez Łukasza Jemioła charakteryzują się prostymi konstrukcjami i są wykonane z dobrej jakości materiałów.

Polscy projektanci: Joanna Klimas

Joanna Klimas jest polską królową minimalizmu. Proste formy, doskonały krój i szlachetne tkaniny stały się znakiem firmowym projektantki. To właśnie ona zapoczątkowała zwyczaj publikowania sesji i katalogów o charakterze wizerunkowym.

Polscy projektanci: Zaquad

Właścicielką i projektantką marki jest Anna Banaczek, która ukończyła strategiczne zarządzanie w sektorach mody. Zaquad istnieje od 2015 roku i bardzo szybko zdobył uznanie wśród gwiazd i zwykłych kobiet. Znakiem rozpoznawczym marki są wysokiej jakości tkaniny, oryginalne kroje i printy, a także dbałość o wysoką jakość wykończenia.

Polscy projektanci: Robert Kupisz

Projektant stawia na rockowy styl, który umiejętnie wpisuje w najnowsze trendy. Odzież ze skóry i koszulka z nadrukiem orła na stałe weszły do kanonu polskiej mody. Ciekawostką jest, że Robert Kupisz projektuje ubrania do 2011 roku, wcześniej był stylistą fryzur i tancerzem.

Polscy projektanci: Mariusz Przybylski

Jego licealna fascynacja modą przerodziła się w sposób na życie. Karierę rozpoczął od stylizowania i mody męskiej. Obecnie w jego kolekcjach można znaleźć również propozycje dla kobiet.

Polscy projektanci: Paprocki&Brzozowski

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski są absolwentami Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2000 roku z powodzeniem tworzą markę Paprocki&Brzozowski, która zachwyca współczesne kobiety wyczuciem trendów i oryginalnymi rozwiązaniami.

Polscy projektanci: Maciej Zień

Projektant od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie klasycznymi fasonami i paryskim stylem. W 2000 roku założył własną markę, która tworzy ubrania będące hołdem dla kobiecej zmysłowości. Maciej Zień dba, aby każda klientka czuła się w jego kreacjach wyjątkowo.

Polscy projektanci: Bizuu

Markę Bizuu tworzą dwie siostry - Blanka Jordan oraz Zuzanna Wachowiak. W ich kolekcjach wyraźnie widać najważniejsze trendy, który doskonale współgrają z zaproponowanymi przez nie nowatorskimi rozwiązaniami.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 27.02.2019

Czytaj także:
20 najbardziej znanych projektantów
Piekielnie zdolny projektant, który doszedł na szczyt. Karl Lagerfeld to mistrz autokreacji!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA