POLECAMY

Jest afera! Beyonce wykorzystuje tanią siłę roboczą?

Pracownicy odszywający jej kolekcję zarabiają...
Jest afera! Beyonce wykorzystuje tanią siłę roboczą? fot. ONS.pl

Beyonce niedawno stworzyła kolekcję dla Topshop Ivy Park. Oczywiście ta spotkała się z gorącym przyjęciem a elementy kolekcji rozchodzą się jak świeże bułeczki. Mottem towarzyszącym Ivy Park było wspieranie kobiet, ich wewnętrznego piękna i siły a także inspirowanie do pozytywnego działania. Artystka nie raz wypowiadała się na ten i podobne mu tematy okazując swoją gotowość do pomocy. 

Kontrowersja i afera wokół Ivy Park?

Jednak jak donoszą zagraniczne media kolekcja Beyonce odszywana jest w fabrykach na Sri Lance w większości przez kobiety (ok. 70%). Niestety warunki zatrudnienia dają wiele do życzenia. Podobno zatrudnione szwaczki zarabiają nieco mniej niż 3 złote za godzinę.

Brytyjska marka odpiera wszelkie zarzuty. Zarobki a także warunki pracy w fabrykach, z którymi współpracują spełniają wszelkie, międzynarodowe standardy. Niestety realia są takie, że szwaczki w fabrykach zarabiając tak niewielkie pieniądze i tak dostają więcej niż średnia krajowa (...)

Ponoć opinie pracowników a także audyt specjalistów potwierdza orzeczenie rzecznika prasowego Topshop. Beyonce jednak nie skomentowała jeszcze całej sprawy.

Więcej modnych propozycji na lato 2016:

Wygodne sandały na płaskiej podeszwieJednoczęściowe stroje kąpielowe wracają!Okulary przeciwsłoneczne? Obowiązkowy dodatek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)