POLECAMY

Jak zwrócić zbyt ciasne ubranie do sklepu?

Jak zwrócić zbyt ciasne ubranie do sklepu? Czy to w ogóle możliwe? Oto jak taka sytuacja zakupowa wygląda od strony prawnej.
Jak zwrócić zbyt ciasne ubranie do sklepu?

Niedawno w jednym ze sklepów kupiłam przepiękną sukienkę w kwiaty. Niestety podczas mierzenia w domu okazało się, że jest zbyt ciasna. Sprzedawca nie chce jednak przyjąć zwrotu. Czy mogę zażądać zwrotu pieniędzy? Kasia z Mławy

Niestety odpowiedź brzmi nie. W takiej sytuacji nie zachodzą bowiem przesłanki odpowiedzialności sprzedawcy, a zatem roszczeń konsumenta nie można uznać za zasadne. Podstawą roszczeń gwarancyjnych jest bowiem niezgodność towaru z umową istniejącą już w chwili wydania towaru.

Nie można przy tym stwierdzić, że do takiej niezgodności doszło w momencie, kiedy to określenie właściwości produktu (jego rozmiaru, koloru) zostało dokonane przez konsumenta.

Jest to istotne spostrzeżenie. W sytuacji, gdy konsument sam dokona wyboru towaru, tj. wybierze produkt z półki sklepowej, a następnie za niego zapłaci, trudno będzie mówić o niezgodności towaru z umową. Z chwilą wyboru oraz podejścia do kasy dokonujemy bowiem określenia właściwości towaru, który chcemy zakupić.

UWAGA! Są wyjątki. Jakie? Przeczytaj w serwisie reklamacje.wieszjak.polki.pl.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/8 lat temu
dzisiaj wymienia się problemu, raczej nie trzeba o tym radzić
/8 lat temu
Ubrania się przed zakupem przymierza, a jeśli już, nie próbuje się podnieść własnej samooceny kupując o dwa rozmiary za małą bluzkę.
/8 lat temu
Za ciasne ubranie? Doskonała motywacja do zrzucenia paru zbędnych kilogramów.
POKAŻ KOMENTARZE (1)