POLECAMY

Jak szybko i skutecznie prasować

Pytania o parę, stopę żelazka czy zagniecenia! Wątpliwości rozwiewa ekspert!
Jak szybko i skutecznie prasować
W rozprasowaniu zagnieceń pomoże odpowiednia ilość pary. Większość standardowych żelazek wytwarza stały strumień o wartości ok. 20–30 g/min (podczas jednorazowego przyspieszenia ok. 100 g/min). W najnowszych modelach wielkości te wynoszą odpowiednio nawet 40 i 180 g/min, co zdecydowanie wpływa na szybkość i komfort prasowania.

Kolejna sprawa to stopa żelazka – najszybciej uprasujemy stopą ceramiczną – ma bardzo dobre właściwości poślizgowe. Ważna jest odpowiednia konstrukcja stopy – np. stopa Palladium-glissée marki Bosch dzieli się na trzy strefy: w pierwszej tkanina jest nawilżana, w drugiej naparowywana, w trzeciej zaś wygładzana i osuszana.

W usunięciu uporczywych zagnieceń pomoże również funkcja auto. Zwracaj uwagę na jej obec- ność, zwłaszcza jeśli zdarzyło ci się uszkodzić lub wyświecić tkaninę.

W niektórych żelazkach po określonym czasie wyłącza się dopływ prądu do nieruchomego urządzenia. Rewolucyjny system proponuje marka Bosch – czujnik dotyku Sensor Secure w rączce żelazka sprawia, że żelazko grzeje tylko wtedy, gdy trzymamy je w dłoni.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)