POLECAMY

Jak prasować, żeby nie niszczyć ubrań

Poznaj nasze triki, dzięki którym Twoje ubrania na długo pozostaną jak nowe
Jak prasować, żeby  nie niszczyć ubrań
Ważne jest, na czym prasujemy. Zainwestuj w profesjonalną, stabilną deskę do prasowania. Musi mieć regulację wysokości i pokrowiec wykonany ze specjalnej tkaniny oddającej ciepło.

Na ciemnych kolorach często zostaje wyświecenie, spowodowane wysoką temperaturą. W tym przypadku duże znaczenie ma rodzaj stopy żelazka. Powłoka ceramiczna powinna równomiernie rozprowadzać ciepło i zapobiegać przegrzaniu centralnych części stopy żelazka. Wyświeceń można uniknąć, prasując przez ście-reczkę. Możesz też zaopatrzyć sie w specjalną nakładkę na stopę.

Prasowanie nieoznakowanych tkanin rozpocznij od próby, np. na szwie od wewnętrznej strony. Zobaczysz, jak pod wpływem temperatury zachowuje się tkanina. Zawsze zaczynaj od niskiej temperatury.

Zwróć uwagę na to, czy żelazko ma system antykapania, który zapobiega plamieniu ubrań wodą oraz system antywapienny, dzięki któremu możemy używać wody z kranu. Obie opcje znajdziesz w żelazku Zelmer Navigator Quality.

Super rada:Zawsze czytaj informacje na metkach i dobieraj temperaturę do rodzaju tkaniny. W wysokiej temperaturze (do 200°C) prasuj len i bawełnę. W średniej (do 150°C) – jedwab i wełnę, a w niskiej (do 110°C) – tkaniny syntetyczne.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)