Hailee Steinfeld twarzą Miu Miu fot. ONS

Hailee Steinfeld twarzą Miu Miu

15-letnia aktorka, nominowana do Oscara za rolę w filmie "Prawdziwe męstwo" braci Coen, zachwyciła Miuccię Pradę na tyle, że projektantka zatrudniła ją do najnowszej kampanii Miu Miu.
/ 30.06.2011 06:20
Hailee Steinfeld twarzą Miu Miu fot. ONS

Wszystko zaczęło się od tego, że na początku roku, młodziutka Haille Steinfeld założyła kreację Prady na rozdanie nagród SAG Awards. W kolorowej kreacji do ziemi wyglądała fantastycznie. Stylistka Karla Welch była zachwycona.

- Miu Miu jest dla Haille idealną marką. Ona chce nosić sukienki właśnie tej marki.
mówiła.

Na efekty takich wyznań, nie trzeba było długo czekać. W marcu Steinfeld pojawiła się na pokazie Miu Miu jako specjalny gość Miucci Prady. Już wkrótce projektantka zadecydowała, że nową twarzą marki będzie właśnie ona.
 
Aktorka stanęła przed obiektywem Bruce'a Webera. W tym roku Prada, po dziewięciu sezonach nasyconych kolorami kampanii duetu Mert Alas i Marcus Piggot,  zatrudniła do kampanii Webera, by ten bardziej niż na kolory postawił na wydobycie klimatu lat 40'.

Dla Haille Steinfeld udział w kampanii Miu Miu jest niebywałym wyróżnieniem. Przed nią twarzami marki były m.in. Drew Barrymore, Kim Basinger, Camille Belle, Lindsay Lohan, Vanessa Paradis i Kirsten Dunst.