POLECAMY

Gucci i Prada w Łodzi

Od Fashion Week Poland dzielą nas już tylko godziny. W dniach 7-11 maja odbędzie się w Łodzi Tydzień Mody, na którym nie zabraknie największych projektantów z Polski i zagranicy.
Gucci i Prada w Łodzi

Ekipy scenograficzne kończą przygotowania w Hali Expo, w której w najbliższy piątek 7 maja wystartują pokazy konkursowe Złotej Nitki a w trakcie kolejnych dni będziemy śledzić kolekcje uczestników Alei Projektantów. W tym roku na łódzkich wybiegach będzie pracować ponad 40 modelek z polskich i europejskich agencji, sztab 12 makijażystów Rouge Bunny Rouge, oraz niewiele mniejszy zespół fryzjerów. Zaprezentowanych zostanie 25 kolekcji Alei Projektantów oraz 12 kolekcji części offowej.

Honorowymi gośćmi Fashion Week będą Kenzo Takada i Patrizia Gucci, prawnuczka założycieli domu mody Gucci. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. zaprzyjaźniona z łódzkim Tygodniem Mody Agatha Ruiz de la Prada z Hiszpanii, Nuno Gama z Portugalii i Eymeric Francoise z Francji.

Wśród polskich kolekcji pojawią się tak znane marki jak: Paprocki & Brzozowski, MMC, Natalia Jaroszewska, Joanna Klimas, Łukasz Jemioł, Marcin Giebułtowski. W ramach off-owej części imprezy, będzie można obejrzeć kolekcje: Ani Kuczyńskiej, NUNC, Ani Orskiej, Cock and bull's Story, Oluhi, Maldoror'a, Jagody Piekarskiej, Sylwii Rochala, Asi Wysoczyńskiej, Basi Marek, Konrada Parola i UEG.

Zobacz także: Guma na stopach

W trakcie łódzkiego Fashion Week odbędą się również seminaria prowadzone przez modowych ekspertów, wystawy fotografii mody oraz warsztaty Concept Store organizowane przy współpracy z londyńską agencją WGSN. Będzie miała miejsce polska premiera „Dinner In the sky”.

Łódzki Fashion Week stawia sobie za cel dołączenie do grupy Tygodni Mody o znaczeniu światowym. Pokazywanie trendów, promocja zjawisk artystycznych związanych z modą, odkrywanie młodych zdolnych projektantów lecz również tworzenie płaszczyzny komunikacji artystów z przedstawicielami świata biznesu to wyzwania, którym już po raz drugi impreza będzie stawiać czoło.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)