POLECAMY

Graficzna biżuteria

Najmodniejsze połączenie materiałów to drewno plus metal. Proponują je m.in. Anna Sui, Marc Jacobs i Marni.
Oto najnowszy pomysł projektantów: duża graficzna biżuteria. Niekiedy przypomina rękodzieło, innym razem wygląda jak dziecinne zabawki (np. u Anny Sui). Najczęściej używane materiały to: metal (najlepiej nieobrobiony), szkło, emalia, drewno.

Prostotę i surowość formy łagodzą naturalne lub żywe kolory. Złoto, miedź, czerwień w połączeniu ze srebrem i czernią tworzą intrygującą mieszankę. Czy oznacza to koniec ery łańcuszków i sztrasów? Dla wielbicieli mody to po prostu powrót do tradycyjnej nieco już zapomnianej artystycznej biżuterii.


Jeśli podoba ci się modna biżuteria „zabawkowa”, spróbuj sama zrobić niepowtarzalny naszyjnik czy bransoletkę. Niedawno w Warszawie powstał pierwszy w polsce profesjonalny sklep z koralikami do własnoręcznego wyrobu biżuterii (Kuźnia Koralików, ul. Ursynowska 68/2). Wystarczy kupić potrzebne koraliki (najlepiej malowane, drewniane lub metalowe) i ponawlekać je według uznania. Naszyjnik z drewnianych klocków to już dzieło wymagające pomocy brata lub chłopaka złotej rączki.

P.M. / HOT
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 lat temu
Lubię taką biżuterię, zwłaszcza ręcznie robioną. Super, że wraca na nią moda. Teraz można zrobić sobie coś wyjątkowego i żadna koleżanka takiego naszyjnika mieć nie będzie!