Gigi Hadid, Lauren Hutton fot. ONS.pl

Gigi Hadid - Trendy sezonu - Social Media Superstar

Kim jest? I co takiego robi?
Joanna Mroczkowska / 29.09.2016 06:59
Gigi Hadid, Lauren Hutton fot. ONS.pl

Równowaga w świecie mody została zachwiana i to na dobre. Projektanci wciąż stanowią kwintesencję branży, ale swój tron muszą dzielić z wciąż rosnącą konkurencją. Żyjemy bowiem w czasach kiedy nie geniusz, talent i warsztat są ważne. Dzisiaj liczy się ilu masz obserwatorów na Instagramie.

Gwiazdy social mediów

Dlatego kiedy jeszcze parę lat temu w świecie mody liczyli się designerzy, dyrektorzy kreatywni, dziennikarze, styliści, tak dziś liczą się tak zwane social media superstars. I tak jak kiedyś to w pierwszych rzędach zasiadały najbardziej wpływowe osoby branży, tak teraz to one często chodzą po wybiegach.

Ile modelki zarabiają na Instagramie?

Dla porównania Donatella Versace ma niespełna 840 tysięcy followersów, kiedy to 21-letnia Gigi Hadid, modelka na jej wybiegu ma ich ponad 21 milionów... (Na zdjęciu powyżej, w towarzystwie 72-letniej Lauren Hutton). To ona i jej 19-letnia siostra Bella to totalne żyły złota. Wszystko, co noszą i gdzie się pojawiają robi potem furorę.

Era digitalu sprawiła, że każdy może stać się sławnym. Jeśli na Insta obserwuje cię 20 tysięcy osób możesz uznawać się za influencera i startować do współpracy np. z markami modowymi, kosmetycznymi, czy spożywczymi. Jakieś chętne?

Śledzisz nas na Instagramie?