Burberry Cruise Collection fot. Burberry

Burberry kładzie nacisk na kolekcje "cruise"

Christopher Bailey, stojący na czele brytyjskiego Domu Mody Burberry, wie jak ważna dla bytu marki modowej jest kolekcja "cruise".
/ 08.06.2011 15:00
Burberry Cruise Collection fot. Burberry

O tym jak ogromne znaczenie dla każdego domu mody ma kolekcja "cruise", Bailey opowiedział w wywiadzie dla Vogue'a. Projektant, stojący na czele brytyjskiego Domu Mody Burberry wyznał, że jej istnienie ma znaczenie zarówno dla kupców jak i dla klientów.

Klient ma ciągłą potrzebę ekscytowania się i inspirowania, kiedy wchodzi do sklepu. Właśnie dlatego każdy z nas projektantów między głównymi sezonowymi kolekcjami, tworzy kilka między-sezonowych. Klienci nieustannie chcą nowości.
- powiedział projektant.

Właśnie dlatego marka Burberry proponuje swoim klientom kolekcję "cruise", która jak powiedział Bailey, jest zawsze prekursorem wiosenno-letniej, czy jesienno-zimowej oferty, krystalizuje spojrzenie na główną kolekcję i jest wskaźnikiem nastroju, wyglądu a nawet samopoczucia na dany sezon.

Twarzami międzysezonowej kolekcji w Burberry są ulubione twarze Baileya: Edie Campbell i Cara Delevingne. A międzysezon? Będzie bardzo kolorowy i jak zwykle odwołujący się do  dziedzictwa marki. Ono w Burberry jest zawsze podstawą.