Będzie szkoła Vogue’a fot. ONS

Będzie szkoła Vogue’a

W stolicy europejskiej awangardy, Londynie będzie można uczyć się od najlepszych w branży
/ 01.06.2011 09:03
Będzie szkoła Vogue’a fot. ONS
Już wkrótce w Londynie pojawi się nowa instytucja edukacyjna. Otworzy ją... wydawnictwo Conde Nast, odpowiedzialne za powstawanie takich magazynów jak "Vogue", "Tatler" i "GQ". Szkoła będzie nazywać się Condé Nast International School of Fashion and Design. Jak zapowiadają jej twórcy, ma prezentować poziom na miarę elitarnych Central St. Martins i London College of Fashion. Edukacja ma odbywać się na poziomie podstawowym, podyplomowym i dokształcającym. Aktualnie kompletowany jest zespół. Trwają też poszukiwania dyrektora szkoły.

-
Przesłuchujemy kandydatów zarówno ze środowiska edukacyjnego jak i spoza.- powiedział w "Vogue" dyrektor zarządający Nicholas Coleridge.

- Zakończenie może okazać się niespodzianką. To jest ogromnie interesująca praca, organizować kursy pod szyldem najbardziej znanych i poważanych tytułów na świecie.- dodał.

Jak można się spodziewać, kadra będzie imponująca, począwszy od redaktorów "Vogue'a", przez stylistów, po fotografów. Studenci z pewnością będą mogli odbywać staże w redakcjach Conde Nast. Wydawnictwo zaś będzie miało skąd pozyskiwać przyszłą kadrę.

Zapowiada się naprawdę doskonale.