Ziemniaczane maseczki

Każda kobieta chce ładnie wyglądać, przez co robi ze sobą niestworzone rzeczy... a to wszystko tylko po to, by się podobać...
/ 16.03.2007 03:03
Każda kobieta chce ładnie wyglądać, przez co robi ze sobą niestworzone rzeczy: moczy się w różnych miksturach, kładzie na siebie różnorodne papki, smaruje się rozmaitymi kremami, cuduje tak, że czasami wieczorem można się poważnie przestraszyć umalowanej na biało postaci kroczącej właśnie do łazienki.
Ale czego się nie robi dla pięknego wyglądu.


Najlepsze sposoby na zdrowy i piękny wygląd są te przygotowane samodzielnie w domu, z naturalnych składników.
W prosty sposób można wykonać w domu samodzielnie maseczki z ziemniaków. Są mało skomplikowane, ale za to efekty są rewelacyjne.

Ziemniaczane maseczki

Maseczka dla cery zmęczonej

Przygotuj 3 ziemniaki, łyżkę ciepłego mleka. Ugotowane ziemniaki rozgnieć na miazgę, następnie wymieszaj z mlekiem. Ciepłą papkę nałóż na twarz, szyję i dekolt, przykryj zwilżoną w ciepłej wodzie gazą. Maseczkę trzymać na twarzy od 15-20 minut. Po tym czasie zdjąć maseczkę, twarz zmyć ciepłą wodą, następnie opłukać twarz zimną wodą.

Kuracja dla dłoni
Jeżeli masz suche i szorstkie dłonie pomoże Ci nic innego jak woda, której pozbywasz się po ugotowaniu ziemniaków. Ugotuj ziemniaki na obiad (mama się ucieszy), przelej gorąca wodę do miski(odczekaj trochę, aby przestygła), następnie zanurz w niej dłonie. Wywar ten przywróci Twojej skórze elastyczność.Kurację tą możesz zastosować również do pielęgnacji stóp.
Jeżeli nie masz czasu, a chciałabyś Trochę odżywić dłonie lub stopy, możesz wykorzystać surowe ziemniaki.

Surowe odżywcze ziemniaczki
Przygotuj kilka ziemniaków, zetrzyj je na tarce (najmniejsze oczka).Uzyskaną masą połóż na stopy lub zanurz w niej dłonie, po około 25 minutach zmyj papkę zimną wodą.

Przed nałożeniem każdej maseczki należy skórę starannie wymyć antybakteryjnym płynem.