Tatuaż łapacz snów – jakie ma znaczenie? 10 inspiracji, które cię zachwycą

Łapacz snów jest jednym z najpopularniejszych wzorów na tatuaż. Zachwyca w czarno-białej wersji i w kolorze. Ten motyw ma też niezwykłą i bogatą symbolikę. Jest nią wręcz nasycony. Zdradzamy, jakie znaczenie ma tatuaż łapacz snów i przedstawiamy zbiór magicznych inspiracji, które pozwolą ci wyrazić siebie i będą twoim małym talizmanem.
Małgorzata Germak / 12.02.2022 13:52

Łapacz snów znany jest od wieków. Ten owiany mgiełką tajemniczy, indiański amulet, możemy zobaczyć jako element wystroju mieszkania, w biżuterii, w samochodzie przy lusterku, a w ostatnim czasie – bardzo często jako tatuaż. Ze względu na swój delikatny wzór (koraliki, pajęczyna, piórka) największą popularnością cieszy się wśród kobiet. Tatuaż łapacz snów wygląda bardzo subtelnie i eterycznie, ale co tak naprawdę się za nim kryje?

Łapacz snów – jakie ma znaczenie?

Dreamcatcher (dream catcher) dawniej był amuletem plemion Indian z Ameryki Północnej. Według wierzeń, chronił śpiących domowników przed koszmarami. Każdy z wykorzystanych elementów w łapaczu snów miał swoje ukryte znaczenie. Sieć wpleciona w okrąg miała łapać złe sny, które spływały po piórach symbolizujących oddech i powietrze. Ważne były też materiały, które wykorzystywano do ozdoby np. sowie pióro oznaczało mądrość, orle miało dodawać odwagi, a koński włos symbolizował wytrzymałość i odwagę.

Łapacz snów najczęściej wieszano w miejscu, do którego dosięgały o świcie promienie słoneczne, by wyłapane nocą demony, zginęły wraz ze wschodem słońca.


Tatuaż wilk – zobacz, co symbolizuje + inspirujące zdjęcia

Tatuaż łapacz snów – jakie ma znaczenie? 10 inspiracji, które cię zachwycą
fot. Adobe Stock, Nataliia

Dziś wiele osób wierzy, że łapacz snów nie tylko usuwa złe moce, ale też gwarantuje pomyślność i zdrowie. Niektórzy żyją również w przekonaniu, że dzięki niemu łatwiej zapamiętuje się dobre sny, które są wróżbą na przyszłość.

Jak wygląda łapacz snów?

Łapacz snów zazwyczaj składa się z drewnianego okręgu z siecią w środku zrobioną z włosia lub rzemienia. Całość zdobią pióra, koraliki, kamienie szlachetne i muszle.

Obecnie łapacz snów pojawia się wszędzie w różnych konfiguracjach i zdobiony jest dodatkowymi, ozdobnymi elementami. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż wzbudza pozytywne emocje i prezentuje się naprawdę pięknie.Tatuaż róża - jakie jest jego znaczenie, ile kosztuje i gdzie wykonać

Tatuaż łapacz snów na ręce i na plecach

Łapacz snów jest jednym z najczęściej wybieranych wzorów na tatuaż. Nie tylko ze względu na przesłanie i przekonania kulturowe, ale również ze względów estetycznych. Dreamcatcher fascynuje, przykuwa wzrok i ma w sobie coś z magii.

Najczęściej kobiety decydują się na tatuaż łapacz snów na ręce. Grafika pięknie prezentuje się sama, w oryginalnej wersji, jak również w połączeniu z wizerunkami zwierząt, kwiatów, z napisami oraz innymi motywami. Bardzo popularny jest także tatuaż łapacz snów na plecachna karku oraz na udzie, gdzie jest znacznie więcej miejsca i możemy sobie pozwolić na bardziej wyrazisty wzór. Innym, nietypowym i oryginalnym pomysłem jest tatuaż łapacz snów na stopie. 

Zanim podejmiesz długoterminową decyzję o trwałym tatuażu łapaczu snów, możesz zdecydować się na  zmywalny tatuaż, który będzie wyglądać równie pięknie.


Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 31.05.2019

Czytaj także:

Jakie studio tatuażu wybrać? 5 zasad, którymi warto się kierować
Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu i czy jest skuteczne?
 

Redakcja poleca

REKLAMA