Tatuaż łapacz snów jest jak talizman. Co symbolizuje?

Zobacz 10 najpiękniejszych wzorów do wytatuowania!
Małgorzata Germak / 31.05.2019 13:52

Łapacz snów to często wybierany wzór do tatuowania - zwłaszcza przez kobiety. Nic dziwnego! Nie dość, że jest piękny i romantyczny, to może działać jako amulet chroniący przed złymi siłami.

Co symbolizuje łapacz snów?

Dreamcatcher dawniej był amuletem plemion Indian z Ameryki Północnej. Według wierzeń chronił śpiących domowników przed koszmarami. Sieć wpleciona w okrąg łapie złe sny, które spływają po piórach. Ważne było, żeby łapacz snów wisiał w takim miejscu, żeby rano dosięgnęły go promienie słońca, bo wyłapane przez łapacz koszmary miały ginąć wraz ze świtem.

Dziś wiele osób wierzy, że łapacz snów powieszony nad łóżkiem nie tylko odpędza koszmary, ale też złe duchy, poza tym gwarantuje szczęście w życiu. Niektórzy wierzą też, że dzięki temu indiańskiemu amuletowi łatwiej zapamiętujemy sny, oczywiście te dobre :-)

Jak wygląda?

Zazwyczaj składa się z okręgu wykonanego z drewna, z siecią w środku zrobioną z włosia lub rzemienia. Całość przyozdabiają pióra i paciorki. Według wierzeń Indian właśnie te ozdoby niegdyś miały zapewniać siłę i zdrowie. Kształt okręgu ma symbolizować Ziemię i cztery strony świata.

tatuaż łapacz snów na nodze

tatuowanie wzoru łapacz snów
fot. AdobeStock

Zanim zrobisz tatuaż - to warto wiedzieć

Łapacz snów jako pomysł na tatuaż

To często wykorzystywany motyw w studiach tatuażu. Nie tylko chodzi o jego moc, ale o wrażenie, jakie robi, wytatuowany na ciele – jest piękną, kobiecą ozdobą. Łapacz snów jako tatuaż często jest modyfikowany i łączony ze zwierzętami, motywami kwiatowymi, napisami.
Zobacz w galerii: Łapacz snów - 10 pomysłów na tatuaż z tym motywem!

Zobacz więcej inspiracji na tatuaże:Oryginalne i bardzo realistyczne- tatuaże 3DTatuaże w formie napisów - inspiracje z InstagramaCo symbolizuje tatuaż wilk?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)