Nawet najpiękniejszy wzór nie uratuje tatuażu, jeśli nie zostanie on profesjonalnie wykonany w odpowiednim miejscu przez właściwą osobę. Dlatego zanim zdecydujesz się na trwałe ozdobić ciało, poświęć trochę czasu na znalezienie odpowiedniego studia tatuażu.
Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?
1. Jakie ma opinie wśród klientów?
Poszukiwania studia tatuażu warto zacząć od sprawdzenia opinii w internecie - w social mediach i na forach. Nie wybieraj miejsca tylko dlatego, że jest znane. Zawsze lepiej dowiedzieć się, jakie doświadczenia mieli inni klienci.
Dobrym pomysłem jest też poproszenie kogoś ze znajomych, kto tatuował się nieraz, o polecenie salonu tatuażu. Takie sprawdzone i wypróbowane przez kogoś na własnej skórze miejsce z pewnością jest bezpieczniejszą opcją niż decydowanie w ciemno.
Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, to fakt, jak długo dane studio działa. Jeśli funkcjonuje od wielu lat, łatwiej zebrać wiarygodne opinie na jego temat. Salonu otwartego miesiąc temu nie da się tak zweryfikować.
Tatuaże w formie napisów - zobacz inspiracje z Instagrama!
2. Studio tatuażu - kogo zatrudnia
Równie ważną rzeczą, nawet jak nie ważniejszą, jest odpowiedni tatuażysta. To osoba, której chcesz powierzyć kawałek swojego ciała. To ktoś, kto ozdobi twoje ciało w zasadzie do końca życia (usuwanie tatuażu to bardzo bolesna i droga metoda, a i z efektami bywa różnie).
Tatuażysta musi ci pasować. Po czym poznać poznać dobrego? Do tych najlepszych ustawiają się długie kolejki i na sesję czeka się co najmniej rok, a nawet dłużej.
Jakie jeszcze cechy powinien mieć profesjonalny i dobry tatuażysta?
- jest gotowy porozmawiać z tobą przed zrobieniem tatuażu - o wzorach, o twoich obawach itp.
- jest w stanie zaprojektować wzór indywidualnie dla ciebie - po tym poznasz artystę
- ma swoje portfolio, stronę lub profil na Instagramie
- nie wywiera na tobie presji i nie krytykuje twoich wyborów
- doradzi wybór miejsca na ciele
- potrafi krok po kroku opowiedzieć, jak będzie wyglądało robienie tatuażu
- po zrobieniu tatuażu dokładnie opowie, jak go pielęgnować.
fot. AdobeStock
Małe tatuaże potrafią zastąpić niejedną biżuterię. Zobacz 8 najładniejszych motywów!
3. Cennik tatuaży
Zdecydowałaś się na tatuaż, masz wybrany wzór, wiesz, gdzie chcesz go wytatuować. Ta trwała ozdoba najprawdopodobniej zostanie na twoim ciele do końca życia. Dlatego nie warto oszczędzać na niej i żałować pieniędzy na profesjonalną usługę.
Szanujące się studio tatuażu nie oferuje wykonania „dziary” za 300 zł. Średnio sesja u dobrego tatuażysty to koszt 800-1000 zł. W tej cenie jest nie tylko wykonanie tatuażu, ale też sprzęt, którego się używa i tusze. Przecież nie chcesz, żeby były słabej jakości.
fot. AdobeStock
Tatuaż rękaw - czy to opcja dla ciebie?
4. Jak powinien wyglądać salon tatuażu?
Ważne jest, w jakim miejscu znajduje się studio. Zagracona suterena albo pomieszczenie w piwnicy to nie są miejsca, w których chcesz robić tatuaż. Wierz nam. „Ale ja mam łóżko i maszynkę - to wystarczy” - takie argumenty nie powinny do ciebie trafiać.
Miejsce, w którym będziesz tatuowana, powinno być specjalnie do tego przeznaczone, wzbudzać zaufanie. W środku powinno być czysto i schludnie, a personel powinien przestrzegać zasad higieny.
Jednorazowe narzędzia, właściwa sterylizacja - to standard w profesjonalnych studiach tatuażu.
fot. AdobeStock
Jak przygotować się do zabiegu i jak długo goi się tatuaż – dowiedz się więcej!
5. Pierwsze wrażenie
Jeśli już znalazłaś salon tatuażu, przeczytałaś o nim opinie, znasz cennik - zrób jeszcze próbę generalną. Umów się na wizytę wstępną, spokojnie rozejrzyj się, porozmawiaj z ludźmi na miejscu. Takie pierwsze wrażenie też powinno być dobre, jeśli z komfortem psychicznym chcesz oddać swoje ciało pod czyjąś igłę. :) Taką wizytę możesz od razu połączyć z pierwszą rozmową ze swoim tatuażystą.
Wszystko gra? W takim razie nie pozostaje nic innego, jak… zrobić wreszcie ten tatuaż!
Więcej na temat tatuaży:Kobiece i urocze! 5 najładniejszych wzorów tatuaży na nadgarstkuSą oryginalne i bardzo realistyczne. Zobacz pomysły na tatuaże 3D