Szczotkowanie ciała fot. Adobe Stock

Szczotkowanie ciała na sucho - jak je wykonywać i jakie daje efekty?

Szczotkowanie ciała na sucho pomoże ci pozbyć się cellulitu, wygładzi i ujędrni skórę. Przy wyborze szczotki do masażu kieruj się efektami, które chcesz osiągnąć.
Urszula Wilczkowska / 15.03.2021 11:40
Szczotkowanie ciała fot. Adobe Stock

Szczotkowanie ciała na sucho to bardzo skuteczny zabieg, który w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Chociaż niektórym wydaje się zbyt bolesne, nie można zaprzeczyć, że efekty szczotkowania są warte każdych poświęceń.

Spis treści:

  1. Jak szczotkować ciało na sucho?
  2. Jakie efekty daje szczotkowanie ciała?
  3. Jak wybrać szczotkę?

Jak szczotkować ciało na sucho?

Szczotkowanie na sucho przyniesie najlepsze efekty, jeśli będziesz je robić przed kąpielą 3 razy w tygodniu. Masuj ciało okrężnymi ruchami w kierunku serca, czyli zgodnie z przepływem limfy.

Ile użyć siły? W zależności od partii ciała, powinnaś regulować nacisk i intensywność szczotkowania. Tam, gdzie skóra jest grubsza (podbicie stóp, nogi, ręce) masaż wykonuj zdecydowanie, ale przy delikatniejszej skórze (pachy, okolice bikini) użyj mniejszego nacisku.

Pamiętaj, aby po każdym szczotkowaniu ciała na sucho nałożyć na skórę odżywczy balsam do ciała albo ulubiony olejek.

Jakie efekty przynosi szczotkowanie ciała na sucho?

5 minut poświęconych każdego dnia na dokładne szczotkowanie ciała sprawi, że twoja skóra już po tygodniu będzie gładka i miękka w dotyku. Pomoże też w pozbyciu się drobnych niedoskonałości skóry, a połączeniu z peelingiem przyniesie naprawdę niesamowite rezultaty!

Regularnie stosowana szczotka do ciała to doskonała broń w walce z cellulitem - szczotkowanie ciała znacznie pobudza krążenie i ujędrnia skórę. I to wszystko osiągniesz w domowym zaciszu.

Szczotkowanie ciała na sucho:

  • złuszcza martwe komórki skóry,
  • ujędrnia i wygładza skórę, 
  • redukuje cellulit, stymulując produkcję kolagenu, 
  • poprawia krążenie krwi,
  • łagodzi stres i relaksuje.

Jak wybrać szczotkę?

Wybrałyśmy 3 szczotki, które nadają się do różnych partii ciała i mają odmienne zastosowanie.

Szczotka do masażu ciała na sucho LULLALOVE

Masaż ciała najlepiej wykonywać dużą szczotką o twardym, naturalnym włosiu. Taka najlepiej pobudzi krążenie, a do tego pomoże w walce z szorstką skórą i wrastającymi włoskami.

Szczotka Lullalove jest również odpowiednia dla wegan, ponieważ jej włosie jest wykonane z włókien agawy.

Cena: 49,99 zł.

 

szczotka do szczotkowania na sucho

Antycellulitowa szczotka do masażu Najel

Szczotka z drewnianym wypustkami pomoże skutecznie pozbyć się cellulitu. Taki masaż z pewnością zmusi do regeneracji komórki skóry, a do tego mocno pobudzi krążenie, co dodatkowo pogłębi ten efekt.

Z uwagi na budowę szczotki, masaż nią powinno się wykonywać z olejkiem, który zminimalizuje otarcia i dodatkowo poprawi kondycję skóry.

Cena: 24 zł.

 

szczotka do masażu ciała na sucho

Szczotka do ciała z rączką Osushka

Szczotka z rączką doskonale sprawdzi się do masażu tych części ciała, do których ciężko dotrzeć klasyczną szczotką (jej działanie nie różni się od tej pierwszej).

Szczotka wykonana jest z drewna bukowego i nabita roślinnym włóknem tampico, pozyskiwanym z agawy rosnącej na terenie Meksyku.

Cena: 55 zł.

szczotka z rączką

Więcej o pielęgnacji ciała:
Najlepsze balsamy brązujące do ciała
Najlepsze samoopalacze do ciała