kobieta uśmiechnięta leży na łóżku fot. Adobe Stock

Skuteczne sposoby na zdobycie życiowej równowagi

#WorkLifeBalance to już nie tylko modny hashtag. To filozofia, dzięki której w twoim życiu zapanują spokój i porządek, a ty poczujesz się szczęśliwsza!
/ 08.10.2018 12:49
kobieta uśmiechnięta leży na łóżku fot. Adobe Stock
Uważa się, że kluczem do udanego życia jest osiągnięcie równowagi na czterech poziomach: fizycznym, emocjonalnym, umysłowym i duchowym, a sprawne zarządzanie wszystkimi, daje szczęście i ogromną motywację do działania. Oto rady, dzięki którym także ty będziesz gotowa, aby zacząć zmieniać swoją codzienność!
 

Zatroszcz się o umysł i zdrowie psychiczne

Praca nad osiągnięciem równowagi psychicznej jest czasochłonna, wymaga systematyczności oraz wytrwałości. Na początek, pamiętaj o tym, by nie wprowadzać dużych zmian równocześnie ponieważ, aby się do nich przyzwyczaić potrzebujesz sporo czasu. Pracuj z przerwami co 90-120 minut. Według badań, to maksymalny czas, w którym człowiek jest w stanie intensywnie koncentrować się na wyznaczonym zadaniu.
 

Doskonale na umysł działa sen. Przed samym zaśnięciem nie oglądaj telewizji ani nie słuchaj negatywnych wiadomości, które wywołują w tobie niepokój, a zapewnisz sobie 7-8 godzin błogiego odpoczynku. 
 

Ukojenie dla duszy

Sfera duchowa wpływa na energię fizyczną, emocjonalną i umysłową. Kiedy przestajesz o nią dbać, trudniej zapanować ci nad emocjami. Doskonałą odskocznią będzie dla ciebie rozwój zainteresowań lub pasji, które uspokajają. Postaw na medytację, jogę lub pilates - doskonale bowiem wpływają na samopoczucie. Czerp z przyjemność z obcowania z naturą - wystaw świadomie twarz do słońca, poczuj wiatr na ciele, ciesz oczy pięknymi roślinami, kolorami, obserwuj niebo czy gwiazdy nocą.
 
 

Zadbaj o zewnętrzne piękno

Długi spacer, trening siłowy, czy taniec. Niezależenie od tego, jaką aktywność wybierzesz, zapewnisz sobie chwilę relaksu i zadbasz o ciało. Dobrze jest również zmienić dietę na lżejszą i zdrowszą – bogatą w owoce i warzywa, a pozbawioną przetworzonej żywności. Dzięki temu, szybko zauważysz, że wprowadzenie do codzienności nawyków, które pozwolą w sposób właściwy zatroszczyć się o organizm, spowoduje, że odzyskasz motywację do działania. 
 

Małe zmiany na dobry początek

Zatroszcz się o siebie poprzez codzienny rytuał piękna. Pamiętaj, że to kilkanaście minut tylko dla ciebie. Sięgaj po kosmetyki, które ochronią skórę przed szkodliwymi dla niej czynnikami.
Codzienny Booster nawilżająco-wzmacniający MINERAL 89 od VICHY wzmacnia skórę i jej barierę ochronną, dzięki czemu chroni ją przed szkodliwymi czynnikami takimi, jak: klimatyzacja, warunki atmosferyczne, stres oksydacyjny czy zmęczenie.
 
Jego unikalna formuła opiera się na dwóch składnikach aktywnych pochodzących z natury. Są to woda termalna VICHY i kwas hialuronowy. Ich połączenie zapewnia synergiczne działanie, skuteczność, oraz bezpieczeństwo dla skóry. Regularnie stosowany sprawia, że skóra jest wzmocniona, zyskuje nawilżenie i sprężystość, które utrzymują się przez cały dzień.
Materiał powstał we współpracy z marką Vichy.