Czy picie wody wystarczy? fot. Fotolia

Skóra piękna, rozświetlona i zdrowa - rady dermatologa

Jak sprawić by skóra była piękna? Odpowiednie nawodnienie organizmu ma ogromne znaczenie dla kondycji naszej skóry, a więc i pięknego wyglądu. Amerykański dermatolog dr Howard Murad, twórca marki kosmetycznej Dr Murad, lansuje hasło "Jedz wodę!". Na czym polega odpowiednie nawadnianie skóry i całego organizmu? Jedz wodę by mieć piękną skórę - radzi dr Murad.
/ 07.06.2013 10:11
Czy picie wody wystarczy? fot. Fotolia

Nasza skóra potrzebuje specjalnego traktowania. Codziennie narażona jest na działanie złych czynników zewnętrznych np. promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia czy nasze niezdrowe nawyki jak palenie papierosów i zła dieta. Poniżej kilka prostych wskazówek jak sprawić, aby nasza skóra była piękna, rozświetlona i przede wszystkim zdrowa. Czy stosujecie je na co dzień?

Zobacz też: Walka z cellulitem – wywiad

Po 1. Odpowiednie nawilżenie

Podstawowym czynnikiem wpływającym na zwiotczenie i starzenie się skóry jest brak odpowiedniego nawodnienia organizmu. Niestety wiele (wielu!) z nas nadal wierzy, że aby nawodnić organizm wystarczy codziennie wypijać od 2 do 3 litrów wody.  Samo picie wody to za mało! Płyny przepływają przez nasz organizm nie wchłaniają się, przez co nadal nie otrzymujemy odpowiedniej dziennej dawki wody. Jak to zmienić? Nic prostszego! Hasło „Eat your water” jest świetnym podsumowaniem filozofii holistycznego podejścia dbania o zdrowie znanego i cenionego na świecie dr Howarda Murada. Amerykański specjalista dermatolog przypomina i podkreśla, że najlepsze nawodnienie organizmu możemy zapewnić sobie poprzez jedzenie. Zdziwieni? Weźmy np. ogórka, który składa się w 96% z wody i 4% z ważnych mikroelementów, a wszystko to w całości przyswajamy. Większość warzyw zawiera od 82% wody, więc jest w czym wybierać. Dodajmy do naszego jadłospisu również owoce, czarne jagody czy truskawki, które również pomogą nawodnić organizm.

Po 2. Odpowiednie kosmetyki

Niewątpliwie wpływ na wygląd naszej skóry mają wpływ również kosmetyki, których używamy. W zależności od kondycji naszej cery, problemów i uwarunkowań powinniśmy dobierać preparaty indywidualnie. Warto również poznać znaczenie słowa „kosmoceutyk” bo to właśnie te produkty sprawdzą się najlepiej w pielęgnacji i leczeniu skóry wymagającej i problemowej. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Kosmoceutyki leczą a nie tylko czasowo niwelują niechciane objawy. Unikajmy produktów polecanych do każdego rodzaju skóry ponieważ nie mają one właściwości leczniczych. Do konkretnego problemu trzeba podejść z odpowiednim rozwiązaniem. Tak więc jeśli borykamy się z problemami starzenia się skóry wybierzmy linię odpowiednią dla tego rodzaju cery. Do skóry naczynkowej, która jest szczególnie wrażliwa i wymaga profesjonalnej pielęgnacji użyjmy linii specjalnie do tego stworzonej.

Zobacz też: Rozstępy - skuteczne metody usuwania

Po 3. Aktywny tryb życia

Nie zapominajmy o ruchu, który zdecydowanie jest naszym sprzymierzeńcem. Aktywny tryb życia nie tylko wpłynie na naszą kondycje i metabolizm, ale także uwolni pokłady energii tak potrzebnej w codziennym funkcjonowaniu. Ćwiczenia wpłyną zbawiennie na jędrność i kondycje  naszej skóry. Pamiętajmy, że ruch jest bardzo ważny więc czy biegamy czy pływamy na pewno odczujemy poprawę samopoczucia a także gołym okiem zobaczymy efekty naszego wysiłku.

Zobacz też: Nadpotliwość - przyczyny i zapobieganie

O doktorze Howardzie Muradzie

Dr Murad jest wykwalifikowanym dermatologiem i farmaceutą, który osobiście rozwiązał problemy 50 000 swoich pacjentów. Studia medyczne odbył na Uniwersytecie Kalifornijskim w USA. Dzięki badaniom naukowym i badaniom klinicznym dotyczącym „wody komórkowej”, jest obecnie uznawany za wiodącego specjalistę w dziedzinie dermatologii na świecie. Tworząc swoje kosmetyki, zachowuje kompleksowe podejście do zrozumienia zdrowia i starzenia się skóry. Dr Murad twierdzi, że skóra jest nie tylko największym organem. Jest także odzwierciedleniem kondycji wszystkich systemów w organizmie człowieka, dlatego dbanie o nią jest kluczem do ogólnego zdrowia. Dr Murad uważany jest za ojca nowoczesnej dermatologii i pielęgnacji skóry. Ma na swoim koncie 18 patentów. Jest autorem wielu publikacji naukowych i książek o tematyce kosmetologii i wellness. Międzynarodowe Stowarzyszenie SPA okrzyknęło go „wizjonerem przemysłu kosmetycznego”, a magazyn Elle przedstawia go jako „geniusza piękna”.

Źródło: Materiały prasowe murad.pl