Istnieją 3 podstawowe techniki relaksacji

Relaks z drzewem sandałowym

Stres, zmęczenie, spadek formy. Jak sobie z nimi poradzić? Spróbuj skorzystać z aromaterapii. Olejki zapachowe mogą we wspaniały sposób wpłynąć na organizm. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie są odpowiednie dla każdego i powinno się dobierać je indywidualnie.
Istnieją 3 podstawowe techniki relaksacji

Olejki zapachowe mogą we wspaniały sposób wpłynąć na organizm. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie są odpowiednie dla każdego i powinno się dobierać je indywidualnie. O trzech najbardziej popularnych olejkach opowiem poniżej.

O drzewie sandałowym wspominają już starożytne, święte księgi hinduskie. Było ono używane podczas ceremonii religijnych. W ostatni dzień roku Birmanki skrapiają się rytualnie mieszanką wody różanej i olejku sandałowego. Ma im to zapewnić oczyszczenie duszy i ciała a także zmycie z siebie wszystkich grzechów

Ty również możesz skorzystać z dobroczynnych właściwości drzewa sandałowego. Zapal kadzidełko o tym zapachu lub użyj kilka kropel olejku eterycznego w ceramicznym kominku. Mała świeczka ustawiona pod pojemniczkiem z wodą, który zawiera również krople olejku, spowoduje parowanie wonnego zapachu. Będziesz mogła zrelaksować się i uwolnić od spraw doczesnych.

Przeczytaj więcej o aromaterapii: Olejki w aromaterapii