kobieta, krem, twarz, pielęgnacja

Kwas hialuronowy - co to takiego

Wiele słyszysz o kwasie hialuronowym, ale wciąż nie wiesz, jak może on dopomóc twojej urodzie. Skorzystaj z naszego małego kompendium wiedzy.
/ 15.04.2011 15:24
kobieta, krem, twarz, pielęgnacja

Kwas hialuronowy,
wbrew swojej nazwie, nie jest kwasem, tylko wielocukrem posiadającym właściwości wiązania wody w tkankach. Jest cegiełką budulcową dla włókien kolagenu i elastyny w skórze, w związku z czym jest odpowiedzialny za prawidłowe nawilżenie, jędrność i napięcie skóry.

Ta cecha została wykorzystana zarówno w kremach, suplementach diety, jak i preparatach do mezoterapii i wypełniania zmarszczek.

Najskuteczniejszą drogą do poprawy wyglądu skóry – jej wygładzenia i spłycenia zmarszczek – są iniekcje preparatów zawierających kwas hialuronowy

Istnieją dwie grupy produktów:
produkty do mezoterapii oparte na nieusieciowanym kwasie hialuronowym oraz produkty do wypełnień bruzd, zmarszczek i korekty objętościowej – ust, policzków, piersi – oparte na usieciowanym kwasie hialuronowym.

Kwas zastosowany w kosmetyce także daje dobre rezultaty. W kremach często występuje w połączeniu z retinolem i witaminą E, które działają profilaktycznie na procesy starzenia. Połączenie kwasu hialuronowego, witamin C i E oraz beta-karotenu w suplementach ujędrnia i wyrównuje koloryt skóry.

Radziła dr med. Aleksandra Jagielska z Kliniki Chirurgii Plastycznej dr. A. Sankowskiego
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (21)
/18.10.2017 08:50
Tabletki i kremy to taki półśrodek. Tylko zabieg w klinice da dobre efekty. Nie ma co się bać igieł bo przed zabiegiem jest podawane znieczulenie. Osobiście polecam Sofiderm. Efekt jest niesamowity. Nie mogę jeszcze stwierdzić jak długo się utrzyma bo zabieg dopiero co miałam ale jak na razie jest super.
/31.03.2016 15:08
Ja dostałam w preznecie - łykam i zobaczymy, pókic o miesiąc minął, trudno coś powiedzieć
/30.03.2016 11:26
Kwas hialuronowy, to ostanio mega hit a słyszała któras o produkcie Hyallure czy jak to tam się pisze, wart jest swojej ceny?
POKAŻ KOMENTARZE (18)